D&R, AGT’yi bünyesine kattı

Hürriyet Haber
18.09.2014 - 16:22 | Son Güncelleme:

D&R, AGT Tanıtım Kağıt Ürn.San.ve Tic.AŞ.'ni satın aldı.

Hediyelik eşya ve oyuncak sektöründe 1995 yılından beri faaliyet gösteren AGT, bünyesinde Amerikan Hallmark tebrik kartı ve hediyelik ürünleri, Top Model, Nici, Carte Blanche, History&Heraldry, Paper Island, Santoro gibi ürünlerin Türkiye dağıtım hakkını bulunduruyor.

Dijital mecraların perakende sektörüne sunduğu büyüme fırsatlarını değerlendirmeye önem verdiklerini belirten D&R Genel Müdürü Kürşat Demircioğlu şunları ifade etti:

“17 yıl önce kurduğumuz D&R, bugün Türkiye’de eğlence perakendesini tanımlayan markadır. Markamızı daha da güçlendirmek için önümüzdeki dönemde hem mağaza sayımızı artırmayı hem de eğlence perakendesindeki yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi hedefliyoruz. Bu alımla birlikte D&R müşterilerine sunduğu ürün portföyünün gelişimine katkıda bulunacak hem de yeni markaların Türkiye'ye getirilmesinde rol oynayacaktır.”

D&R yılsonu mağaza hedefi 147

Demircioğlu; “D&R’ın, 2014 yılsonunda toplam 59 bin metrekarelik 147 mağazaya ulaşmasını planlıyoruz” dedi.

AGT, her türlü kartpostalIı poster, takvim, kartvizit ve her nevi kağıt ürününün imalatı, alım satımı, iştigal konusu ile ilgili malları, hammaddeleri, yardımcı malzemeleri ve benzeri maddeleri imal ediyor, ettiriyor ve ihracatını yapıyor.

Rakamlarla D&R

* Türkiye’de 25 ilde faaliyet gösteriyor.
* Toplam mağaza sayısı 144’e ulaştı.
* Mağazalardaki ürün çeşidi 110 bini aştı.
* Musicclub ile 200 bin adet yerli şarkı ve binlerce albüm indirilebiliyor.
* dr.com.tr’nin üye sayısı 1.5 milyonu geçiyor.
* Mağazaları ziyaret eden müşteri sayısı aylık 2.5 milyonu geçiyor.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı