« Hürriyet.com.tr
MENÜ

D.Bakır, G.Saray maçına eksik çıkıyor

Galatasaray maçı öncesi Diyarbakırspor'da teknik direktör Ziya Doğan, Barış ve Ayman'ın cezalı olması teknik heyeti sıkıntıya soktu.

MEHMET TÜRK - DİYARBAKIR / DHA
SON GÜNCELLEME

Yarın oynanacak maç öncesi Diyarbakırspor cephesinde eksikliklere rağmen Galatasaray maçından galibiyetle çıkmanın hesapları yapılıyor. Basın Sözcüsü Suat Önen, "Bölgenin ve kentin karakterine uygun dirençle maça çakacağız" dedi.

TEKNİK DİREKTÖR VE YÖNETİCİLERİN ÇOĞU CEZALI

Gaziantepspor maçında aynı mevkiide oynayan ön liberi Barış ve Ayman'ın sarı kart görerek, teknik direktör Ziya Doğan'a ise aykırı hareket ve sözlerinden dolayı 2 maç ceza verilmesi Diyarbakırspor'u Galatasaray maçı öncesi sıkıntıya soktu. PFDK, Kulüb Başkanı Çetin Sümer'e 30 gün, kulüp yöneticilerinden Suat Önen'e 30 gün, İsmail Yiğit'e 60 gün ve 10 bin TL. Turhan İlgin ve Salih Yavuz'a 67'şer gün ile 10 bin TL. para cezası, Diyarbakırspor kulübüne ise toplam 55 bin TL. para cezası verdi.

BİLET FİYATLARI 30 - 200 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Diyarbakırspor-Galatasaray maç biletleri bugün satışa çıkarıldı. Bilet fiyatları, kale arkası 30, açık 60, kapalı tribün 100 ve VIP 200 TL. olarak açıklandı. 13 bin kişi kapasiteli Atatürk Stadyumu'nda yarın oynanacak Diyarbakırspor-Galatasaray karşılaşmasını izlemek için çevre il ve ilçelerden yüzlerce kişi Diyarbakır'a akın etti.

KENTİN KARAKTERİNE UYGUN DİRENÇLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Diyarbakırspor Basın Sözcüsü Suat Önen, her türlü eksikliğe rağmen, saha ve seyircisi önünde oynayacakları Galatasaray maçına mutlak galibiyet parolasıyla çıkcaklarını söyledi.

Yenilgiyi kabullenmeyen, bölgenin ve kentin karakterine uygun bir dirençle Galatasaray maçına çıkacaklarını belirten Önen, "Büyük sıkıntı ve önemli futbolcularımızın cezalı duruma düşmesine rağmen Galatasaray maçından en iyi sonuçla ayrılacağımıza inanıyorum. Seyircimizin 90 dakika bizi desteklemesini istiyoruz. Galatasaray ligin en iyi ve en köklü takımlarından biri. Oynadığımız maçlarda Galatasaray'a karşı bugüne kadar 2 üstünlüğümüz var, galibiyet sayısını 3'e çıkarmak istiyoruz. Maçın atmosferi ve tansiyonu yüksek olacaktır. Taraftarımız bu atmosferde en doğru, en güzel şekille davranacağına, kurallar içerisinde tezahürat yapacağına inanıyor ve bekliyoruz. Skor ne olursa olsun, Diyarbakırspor camiasının centilmenliğini maç sonunda tüm Türkiye'ye göstereceğiz. Bir maç oynanmadan sonucu belli olmaz. 11 cesaretli yürekli arkadaşımız sahaya çıkacak, karşılaşmadan her 3 sonuç çıkabilir" dedi.

GALATASARAY MAÇINDA BİN 500 POLİS GÖREV YAPACAK

Diyarbakırspor'un yarın saat 20.00'de Galatasaray ile oynayacağı karşılaşmayı izlemek üzere çevre il ve ilçelerden yüzlerce kişi Diyarbakır'a gelecek. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü de maç nedeniyle alarma geçti. Diyarbakırspor-Galatasaray maçında bin 500 polis görev yapacak. Ayrıça kentin önemli noktalarında çevik kuvet polisi olası bir olaya müdahale etmesi için hazır bekletilecek. Galatasaray kafilesi ise bugün saat 16.00'da özel bir uçakla Diyarbakır havaalanına geleceği belirtildi.

Bu arada Diyarbakırspor'un yarınki maça şu muhtemel 11'le çıkması bekleniyor:

Espinoza, Tolga, Bassem Abbas, Diallo, Abdullah Çetin, Adnan, Şener, Erdinç, Erdal Güneş, Mendoza, Tazemeta.


Bunları da Beğenebilirsiniz