Gündem Haberleri

GÜNDEM

  D&R'da imza günleri

  Hürriyet Haber
  19 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 19 Şubat 2000 - 00:01

  Türkiye'nin en seçkin kitap, müzik ve hobi mağazalar zinciri olan D&R'da ‘‘imza günleri’’ başladı.

  ZARA Bugün Profilo D&R'da ‘‘Avuntu’’ albümüyle çıkış yapan Zara, sevenleri ile saat 16.00'da buluşuyor. Zara, 20 Şubat Pazar günü de saat 15.00'te D&R Kartal'da dinlecilerinin karşısına çıkıp albümünü imzalaycak.

  SUAVİ Türk müziğinin sevilen sesi Suavi, bugün saat 15.00'ta D&R Gaziosmanpaşa'da ‘‘Tükenme’’ isimli albümünü hayvanları için imzalaycak.

  TÜRKALİ Türk edebiyatının ünlü ismi Vedat türkali, 20 Şubat Pazar günü Erenköy D&R'da, saat 16.00'da Güven-1 ve Güven-2 isimli eserlerini okuyucalı için imzalaycak.

  VAHE Ünlü ‘‘cansız manken’’ Vahe Kılıçarslan, show yapmak ve kantpostallarını imzalamak için Gaziosmanpaya D&R'da saat 14.30'da hayranlarıyla buluşacak.

  Evcil hayvan kopyalanır

  ABD'de bir firma, evcil hayvanlarına düşkün olanlara, bu hayvanları genetik olarak kopyalamayı önerdi. Teksas eyaletindeki College Station kasabasında bulunan Genetic Saving And Clone adlı firmanın yöneticisi, ‘‘İki yıla kadar kedi kopyalayacak hale geleceğimizi sanıyorum. 3 yıla kalmadan da köpekleri kopyalayabileceğiz’’ dedi. Bilim adamlarının daha önce büyükbaş hayvanları kopyaladıklarını anımsatan yönetici, şimdiye dek evcil hayvanların kopyalanmadığına işaret ederek, ‘‘Genetik kopyalamayı, evcil hayvanlarına düşkün kimselerin hizmetine sunmayı tasarlıyoruz’’ diye konuştu. Bu bağlamda, kedi ya da köpek veterinere götürülecek ve hayvandan birkaç hücre alınarak, sıvı azotta dondurulacak. Firma, istenildiği zaman hayvanın kopyasını çıkarıp sahibine verecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı