Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ÇYDD lokali tahliyesine mahkeme 'dur' dedi

  Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)
  09 Ocak 2015 - 18:50Son Güncelleme : 09 Ocak 2015 - 18:48

  ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antalya Şubesi’nin kullandığı Yavuz Özcan Parkı’ndaki lokalin tahliyesine ilişkin Antalya 3’üncü İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antalya Şubesi’nin, Yavuz Özcan Parkı içindeki lokaline ilişkin Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin park üzerinde uygulanacak bir projesi kapsamında, Muratpaşa Kaymakamlığı tarafından tahliyesi istenmişti. Tahliye işlemi için ise ÇYDD Antalya Şubesi’ne 10 Ocak 2015 günü son tarih olarak belirtilmişti.

  Park içinde dört adet stand, tek katlı bina ve bina önündeki teras ve trafo yanında açık fast food alanını kapsayan Muratpaşa Kaymakamlığı’nın tahliye istemi üzerine ise geçen hafta ÇYDD Antalya Şubesi’nin avukatı Tuncay Koç aracılığıyla Antalya Nöbetçi İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma ve tebliğin iptaline ilişkin dava açıldı.

  Tahliye için tanınan sürenin dolmasına bir gün kala Antalya 3’üncü İdare Mahkemesi’nden ÇYDD Antalya Şubesi lehine karar çıktı. Davayı görüşen mahkeme, Muratpaşa Kaymakamlığı’nın tahliye kararına yönelik yürütmeyi durdurma kararı verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı