Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Cüzdanım çalındı' dedi,feribotu bekletti

  Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
  19 Ağustos 2012 - 19:37Son Güncelleme : 19 Ağustos 2012 - 19:37

  ÇANAKKALE’de Ramazan Bayramı’nın ilk gününde, Kilitbahir-Çanakkale seferini yapan feribottaki bir yolcu cüzdanının çalındığını ileri sürüp, 155 Polis İmdat İhbar hattını aradı.

  Bu sırada Çanakkale İskelesi’ne yanaşan feribottaki araç ve yolcuların inişine polisin gelmesi beklendiği için yarım saat süreyle izin verilmedi. Araç sürücüleri korna çalarak tepki gösterdi.

  Bayram tatili için 34 ZA 6676 plakalı otomobil ile İstanbul’dan yola çıkan Akçavdır Ailesi, Çanakkale Boğazı’nı geçmek için Avrupa yakasındaki Kilitbahir Köyü’nden saat 16.15’de hareket eden Alınteri-9 isimli feribota bindi. Cem Akçavdır, eşi ve kızıyla birlikte araçlarından inerek üst kata çıktı. Feribotun Çanakkale iskelesine yanaşmasına yakın Akçavdır cüzdanının çalındığını fark edip, 155 Polis İmdat ihbar hattını aradı. Bu sırada Çanakkale iskelesine yanaşan feribotun kapağı indirilmeyerek, yolcu ve araçların çıkışına izin verilmedi. Polisin olay yerine gelmesi beklendi. Bir süre sonra iskeleye gelen polis ekipleri, Cem Akçavdır’dan durum hakkında bilgi aldı. Akçavdır, feribota bindiklerinde cüzdanının cebinde olduğunu feribotta çalındığını ileri sürdü. Şüphelendiği kişileri de polise gösterdi. Yaşananlar nedeniyle feribotta mahsur kalan araçların sürücüleri ise hep birlikte korna çalarak tepkilerini dile getirdi.

  Polis ekipleri, yarım saat sonra kontrollü bir şekilde feribotun kapağını indirtti. Şüpheli görülen kişiler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Cüzdannın çalındığını ileri süren Akçavdır da, polis merkezine gidip, ifade verdi. Akçavdır, cüzdanda kimliklerinin yanı sıra kredi kartları ve bin 500 lira nakit para bulunduğunu söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı