ADANA HABERLERİ

Çutkob Başkanı Demir: "Adana’nın Potansiyeli Tanıtılmalı"

IHA
09.07.2015 - 14:41Son Güncelleme : 09.07.2015 - 14:42

ÇUKUROVA TURİSTİK OTEL İŞLETMECİLERİ BAŞKANI MURAT DEMİR, ÇUKUROVA'NIN TURİZMDEKİ PAYININ ARTMASINDA LOKOMOTİF İLLERİN MERSİN VE ADANA OLACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Çukurova Turistik Otel İşletmecileri Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Çukurova yöresinin turizm payının artırılması için yörenin tanıtımına ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.
ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, Çukurova’nın turizmdeki payının artmasında lokomotif illerin Mersin ve Adana olacağını belirterek, “Mersin’in yaz turizmi ve kültür turizmi alanlarındaki potansiyelini Türkiye ve dünyaya tanıtmaya başladık. Adana’nın kongre ve fuar turizmi, kültür turizmi ve sağlık turizmi potansiyelini de tanıtabilirsek bölgede bir destinasyon yaratabiliriz” dedi.
Yaz turizmi ve kültür turizmi alanında Mersin’in tanıtımı açısından önemli mesafe katedildiğini belirten Demir, “Eğer Adana’yı tanıtamazsınız Mersin’i de yeterince tanıtmamışsınız demektir. Biz başta bu iki şehir olmak üzere Çukurova yöresinin bir bütün olarak turizm bölgesi olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.
Adana’nın kongre ve fuar turizmi açısından taşıdığı potansiyele dikkat çeken Demir, “Adana ülke çapında önem taşıyan güzergâhlara yakın konumdadır. Adana, komşu ülkeler olan Suriye, Irak, İran, Suudi Arabistan ve İsrail’in alışveriş merkezidir. Ayrıca ülkemizin Batı Anadolu’dan Doğu Anadolu’ya geçiş kapısı olması nedeniyle komşu iller ile yaşanan yoğun ticaretin de merkezidir. İlde bulunan nitelikli konaklama tesislerinin ve üniversitelerin salonları kongre ve fuar turizmine uygundur” diye konuştu.
Adana ve yöresinin önemli bir tarihsel mirasa da sahip olduğunu kaydeden Başkan Demir, Anavarza, Şar, Misis, Magarsos, Ayas, Akören, Muvattali kabartmaları gibi öğren yerlerinin tanıtılması önerisinde bulundu. Adana’nın sağlık ve kaplıca turizmi açısından taşıdığı değerlere de değinen Demir, “Adana ve yöresinde Kurttepe içmesi, Ali Hoca içmesi, Acıdere içmesi, Tahtalıköy kükürt kaynağı, Kokarpınar içmesi, Ilıca içmesi, Bağözü içmesi gibi kaplıcalar bulunuyor. Bunların birçoğu Adana il merkezine 5-10 kilometre mesafede. Ülkemizde ve dünyada son yıllarda özellikle yaşlı nüfus kaplıcalarda konaklamayı tercih ediyor. Adana’daki otellerimiz, hem kaplıcalardan faydalanmak hem de şehri gezmek isteyen misafirlerin konaklaması için uygun. Yeter ki bu alanlar iyi tanıtılsın” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çutkob Başkanı Demir: "Adana’nın Potansiyeli Tanıtılmalı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çutkob Başkanı Demir: "Adana’nın Potansiyeli Tanıtılmalı" haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:49
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı