Gündem Haberleri

  Çürük raporu operasyonu: 13 doktora gözaltı

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  25.01.2011 - 21:21 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de jandarmanın düzenlediği operasyonda, askere gitmek istemeyen kişilere çürük raporu almaları için özel hastanelerde sahte raporlar hazırladıkları ileri sürülen aralarında 13 doktor ve bir de subayın bulunduğu 30 kiyi gözaltına alındı.

  Kentte bazı hastanelerde, askere elverişli olmadıklarını gösteren sahte çürük raporları düzenlendiği bilgisini alan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Jandarmanın yaklaşık 1 yıl süren araştırmaları ile teknik ve fiziki takibin ardından zanlıların kimlikleri belirlendi.

  30'U DOKTOR 1'İ SUBAY 30 KİŞİ GÖZALTINDA

  Çeşitli semtlerdeki 34 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda, üç özel hastenede görevli 13 doktor ve bir de subayın bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Sorgulanmalarına başlanan doktorların, askere gitmek istemeyen kişiler için hazırladıkları sahte raporları Asker Hastanesi’ne gönderdikleri belirlendi. Raporların gelmesinin ardından Asker Hastanesi’nde görevli subay doktorun da çürük raporlarına onay verdiği tespit edildi. Çeteye, İzmirli iki tanınmış işadamının da başvurduğu öğrenildi. Raporlar karşılığında 10 bin dolar aldıkları bildirilen 30 zanlının, Kırıklar Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgularının devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı