Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cüneyt Tanman: Galatasaray'a yıldız isimler katılacak!

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman, sarı kırmızılı camianın gündemindeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. Tanman, Melo'nun 2. kamp dönemine katılmasını beklediklerini söylerken transfer beklentisi hakkında da konuştu: Galatasaray'a yıldız isimler katılacak!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Transfer döneminde takımdan ayrılacağı iddiaları basında sıkça yer alan Melo'nun ilk hazırlık kampına katılmamasıyla ilgili olarak eleştirileri yanıtlayan Cüneyt Tanman, "2. kampa katılmasını bekliyoruz. Kampa katılıp katılmaması önemli. Takımla olan uyumu, Melo'nun hocasıyla yapacağı konuşma önemli olacaktır. Katılması beklenen bir konu. Katılmasa o başka bir süreç ve kendi şartlarında değerlendirilir" dedi.

Melo'nun 2. kamp dönemine bırakılmasının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine ise Tanman, "Diğer milli takıma giden oyuncularla ilgili de bir süreç yaşandı. İlk kamp dönemi aslında kadronun biraz daha elenebilmesi için önemli. Melo da kendi memleketinde bu kamp dönemine kadarki hazırlıklarını yapmıştır. Melo şimdiye kadar takıma önemli katkılar yapmış içten oynayan, hatta biraz fazla içten oynayan bir oyuncu. Katılırsa bu mücadelenin içinde olursa memnun oluruz. Ama bu kararı kendisi verecek. Burası Galatasaray kulübü. Onun kararına göre yol haritasını çizmemek lazım" diye konuştu.

Cüneyt Tanman'ın diğer açıklamalarından satır başları şu şekilde;


"GALATASARAY'A YILDIZ İSİMLER KATILACAK"
"Özellikle Galatasaray taraftarı inanması gerekiyor ki; Galatasaray'ın menfaatleri için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Hem Hamza Hamzaoğlu hem de yönetim elinden gelen her şeyi yapıyor. Transferler konusunda öncelikle Galatasaray'ın diğer kulüplerle mukayese edildiğinde oyuncu izleme ve değerlendirme konusunda hep ileri olduğunu söyleyebilirim. Oyuncu belirleme konusunda sıkıntımız yok ama şartlarımız var. Galatasaray şampiyon bir takım, kupayı da almış, sezonu kupayla tamamlamış bir takım. Oynayan oyunculara bir ölçüde bir haksızlık düşünülebilir. Her takımın eksikleri var. Galatasaray, şampiyon olmuş bir takım. Bu başarıları sürdürebilmesi için takveiye yapacak. Yıldız derken takım halinde tek kvücut olacak takımın içindeki yıldızlar çok daha önemli. Galatasaray'ın içinde çok önemli yıldızlar var. Yenileri de katılacak.


"BU YÖNETİMİN İSTENİLEN TRANSFERLERİ YAPMA POTANSİYELİ VAR"
İkinci kamp dönemi 31 Temmuz'da bitiyor. Ondan sonra transfer için 1 ay daha vaktimiz var. Galatasaray'ın zaten 10 tane oyuncuya ihtiyacı yok. 2-3 nokta atışı yapacak ismi almaya çalışacağız, bu açıdan Galatasaraylıların kaygıya kapılmasına gerek yok. Gerekenler yapılacaktır. Kaygılar olacak ama kendi oyuncularımıza yıldızılarımıza güvenmemiz lazım. Önünde sıkıntı bulmuş bu yönetimin, istenilen transferleri yapma potansiyeli de var.


BURAK YILMAZ'IN SANTRAFOR İSTEMEDİĞİ YORUMLARI...
Oyuncuların, direk olarak basınla karşı karşıya gelmesi doğru bir şey değil. Ciddi bir kulübün transfer politikasının oyuncularla ilişkisi olmaması gerekiyor. Yönetimin kararı ve teknik heyetin raporu önemli. Öyle bir şey varsa yanlış giden bir şey var diyebiliriz. Transfer planlaması ayrı bir iştir. Bu konu çok farklıdır herkes kendi işini doğru yapması gerek. Bu yönetimin ve hocanın işidir. Bence Burak'a da ciddi bir haksızlık. Burak'ın bu konuda en ufak bir söylemi ve şikayeti olmadı. Takım transfer yapamıyorsa bunu oyuncularına bağlamak çok doğru bir şey değil. Bu dönem bilgi kirlilği var.

Galatasaray gibi bir takımın forvette alternatifleri olmalıdır. Çünkü uzun bir maraton. Bu kendi oyuncunuza güvenmemekle alakalı değildir. Burak Galatasaray'ın en iyi oyuncularındandır. Galatasaray, kendi değerlerine ve yıldızlarına sahip çıkar. Tabii ki transferler yapacak ama kendi yıldızlarına da sahip çıkmalıdır.


SAĞ KANAT... SABRİ VE TARIK...
Konuşulanlar ayrı ama şu ikinci kamp döneminin gösterdiği göstergeler daha belirleyici olacak. 31 Agustos'a kadar süre var. Şimdi 31 Ağustos olsa transferi kapatsak bir çok eleştiriyi haketmiş oluruz. 'Hocamız da böyle tercih etti biz de böyle uygun bulduk' dersek eleştiri yapılabilir. Ancak daha ilk 11'deki oyuncuların sahne alacağı 2. kamp dönemi bitmeden bu eleştiriler erken. Bu sürede transfer edeceğimiz oyuncular kadro dışı kalmış veya takımların beğenmediği oyuncular olmayacak. Gelecek oyuncular takıma değer katacak. Bu sürecin devamı var.

Hamza Hoca gelmeden önce Prandelli döneminde oyuncuların kalitesiyle alakalı bir tartışma vardı. Hamza Hoca'dan sonra oyuncuların gerçek kalitesi ortaya çıkmaya başladı. Mesela Yasin Öztekin. Onlara belli güven duygusu aşıladığımızda nelerin olabileceğini gördük. Fatih Terim'in arka arkaya 4 sene şampiyon olduğu dönemde Ergün, Okan gibi bir çok oyuncu gönderme aşamasındaydı. Ama takımda kaldılar ve bir çok başarı yakalandı. Takım olmak önemli.


"ARDA'YI İSTEMEME LÜKSÜMÜZ YOK"
Alt yapıdan yetişen oyuncunun o yapıyı bilmesi, üst yapıya çaktığı zaman içine sindirmesi çok daha kolay oluyor. Arda ile daha önce de çalkıştım hatta Atletico Madrid'i gitmeden önce eleştiri alıyordu. O dönemdeki Antalya deplasmanında çok ciddi sıkıntılar olmuştu. Arda kendini eleştirinleri de utandırdı. Arda Türk futbolunun çok önemli bir figürü. Barcelona'ya transferi ayakta alkışlanacak bir konu. Arda'nın Galatasaray ile manevi bir bağlılığı var. Başkanımız, Galatasaray'ın Arda'ya her zaman kapısının açık oludğunu söyledi. Ancak Barcelona, Arda'ya ciddi yatırım yapmış ve onunla ilgili kararı da onlar verecek. Arda'yı istememe gibi bir lüksümüz yok. (NTVSpor)Bunları da Beğenebilirsiniz