Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cüneyt Çakır hata yaptı

Derbinin gözlemcisi Abdurrahman Arıcı, hakem Cüneyt Çakır’a 10 üzerinden 7.8 puan verirken, en büyük hatasının Gökhan Gönül’e 2. sarı kartı göstermemesi olduğunu ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ-Fenerbahçe maçının gözlemcisi Abdurrahman Arıcı, hakem Cüneyt Çakır’ın Fenerbahçeli Gökhan Gönül’e kırmızı kart göstermemekle büyük hata yaptığını raporunda bildirdi. Aynı zamanda AKP Antalya milletvekili olan Abdurrahman Arıcı, Futbol Federasyonu’na gönderdiği raporda, Çakır’ın en büyük hatasının maçın son dakikalarında Gökhan Gönül’e ikinci sarı kartı göstermemesi olduğunu ifade etti.

Arıcı, Çakır’ın Lugano’ya karşı çok toleranslı davrandığını da raporunda belirtti. Arıcı, Lugano tarafından yapılan çok ciddi ve tehlikeli faulleri Cüneyt Çakır’ın göremediğini vurguladı.

Çakır’a 10 üzerinden 7.8 veren Arıcı, “Beşiktaş aleyhine verilen penaltı öncesi Lugano, Ferrari’ye faul yaptı” şeklindeki görüşlerle ilgili olarak ise raporunda herhangi bir ifade kullanmadı.

Ekrem’in çift sarı karttan atılması gerektiği doğrultusundaki görüşlerle ilgili olarak da herhangi bir yaklaşımda bulunmayan Arıcı, Ferrari’nin Beşiktaş ceza alanı içinde Uruguaylı Lugano’yu çekerek düşürmesi ile ilgili olarak da raporunda bir görüş bildirmedi . Bu da hakem Cüneyt Çakır’ın verdiği kararın doğru olduğu anlamına geliyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler