« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cüneyt Çakır bir haftadır ne yaptı

“Biz Sivas’a değil futbolun Ergenekon’una puan kaybettik. Cüneyt Çakır, bir haftadır ne yapmış, incelensin. Sivas-Beşiktaş maçında 4 tane hatalı ofsayt bayrağı kaldıran yan hakem de incelensin.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SÜPER Lig’de önceki gün kendi evinde Sivasspor ile 2-2 berabere kalan Kasımpaşa’da, kaybedilen 2 puanın faturası hakem Cüneyt Çakır’a çıkarıldı. Lacivert beyazlı kulübün futbol şube sorumlusu Süha Sidal, karşılaşma için son derece çarpıcı bir yorum yaparak, “Futbolun içindeki Ergenekon’a puan kaybettik” ifadesini kullandı.

Penaltı olmadığını herkes gördü

Süha Sidal, Sivasspor karşılaşmasının hakemi Cüneyt Çakır’ın, verdiği hatalı kararlarla maçın sonucuna tesir ettiğini savunarak, “Statta ne kadar insan varsa herkes penaltı olmadığını gördü, bir tek FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır görmek istemedi. Çakır, vermiş olduğu penaltı kararıyla hem Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hem de Merkez Hakem Kurulu’nu (MHK) rencide etmiştir” diye konuştu. Sidal, Türk futbolunda bazı şeylerin iyice araştırılması ve gerçeklerin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. “Hakem Cüneyt Çakır bu penaltıyı nasıl verdi, araştırılsın” diyen Kasımpaşa Futbol Şubesi Sorumlusu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Savcılar devreye girsin

“O penaltı kararıyla, futbolun içinde var olan Ergenekon’a puan kaybettik. Cüneyt Çakır, bir haftadır ne yapmıştır, incelensin. Sivasspor-Beşiktaş maçında da bir yardımcı hakem, 4 tane hatalı ofsayt bayrağı kaldırdı. Bu hakem kimdir, 4 tane niye hatalı ofsayt bayrağı kaldırdı, iyice araştırılsın. Bunların üstüne gidilsin, gerçekten bir şey çıkacaktır. Kimlerin kimlerle bağlantısı var, araştırılsın. Bu TFF’nin işi, gerekirse savcılar devreye girsin. Ne zaman bu oluşumlar ortadan kaldırılacak, işte o zaman Türk futbolu temizlenecektir ve bir yere gelecektir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz