BALIKESİR HABERLERİ

Cunda Mtal’dan Hafıza Teknikleri Ve Zihin Haritaları Eğitimi

IHA
16.10.2015 - 17:18Son Güncelleme :

ÖĞRETMENLER HAFIZA TEKNİKLERİ KONUSUNDA EĞİTİLDİ.

IHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Ekibi Üyesi Canan Ulusoy tarafından organize edilen ve 3 gün süreyle Hafıza Teknikleri Uzmanı Cem Gören tarafından verilen eğitim, Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.
Öğretmenlere, daha verimli ve kaliteli öğrenme sağlayan teknik bilgiler almalarının yanında, çeşitli uygulamalar yaptırılarak zihin haritaları kullanma yöntemlerini öğrenmeleri sağlandı.
İlk iki gününde Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin tamamına verilen eğitim 3. günün de ise tüm ilçedeki okullarından gelen katılımcılar ile Ayvalık geneline de yaygınlaştırıldı.
Zihin Haritalarının kullanımıyla, daha hızlı ve kalıcı öğrenme sağlandığı bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış yöntemlerden olduğu öğrenilirken, bilgiyi depolama geri çağırma işlemlerinin güçlendirilmesi, beynin çalışma yapısı gereği geçici durumdaki bilgilerin daha sıkı bağlarla birbirine bağlanıldığı çok geniş veri içerse bile her türlü bilgi tutulduğu yerden hızı bir şekilde geri çağırılabildiği ifade edildi.
Ancak bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde uygulanması için, öğrenilen tekniklerin her fırsatta hayata geçirilmesi, gerek günlük hayatta gerekse eğitim ortamlarında yapılan teknik çalışmalarla desteklenmesinin önemine de işaret edildi.
Eğitimlere de katılan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen; “Bu yöntemlerin öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından kullanılması ana hedefimiz olan eğitim kalitemizi yükseltmek yolunda attığımız adımlardan biri olacaktır” hem eğitimi veren Uzman Cem Gören’e hem de etkinliğin gerçekleştirilmesinde emek harcayan öğretmen ve okul idaresine teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Cunda Mtal’dan Hafıza Teknikleri Ve Zihin Haritaları Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cunda Mtal’dan Hafıza Teknikleri Ve Zihin Haritaları Eğitimi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı