KAYSERİ HABERLERİ

Cumhuriyetin 92. Yıldönümü Kutlamaları Başladı

IHA
28.10.2015 - 16:40Son Güncelleme :

ÇELENK

IHA

Kayseri’de Cumhuriyetin 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Kayseri protokolü Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Düzenlenen törene, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Tümgeneral İsmail Yalçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törenin ardından bir açıklama yapan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, "Yüzlerce yıl dünyaya hükmetmiş olan Osmanlı Devleti’nin zayıf düşmesinden sonra Türk milleti yeniden bağımsız bir devlet kurmak üzere Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde büyük yokluk ve zorluklar içerisinde kahramanca yüz binlerce şehit vererek kurtuluş mücadelesini başlamıştır. O kurtuluş mücadelesinin sonunda da Türkiye Cumhuriyeti ile sonuçlanan büyük bir zaferi elde etmiştir. Bu süre zarfında lisedeki gençlerimizden üniversite mezunlarına varıncaya kadar pek çok yetişmiş insan gücünü bu kurtuluş savaşı sonrasında kaybetmiştir" dedi.
Düzgün, "Daha sonra ki yıllarda da çağdaş dünyada ciddi bir yere sahip olmak için vatandaşlarımızın büyük gayretleri ile Türkiye Cumhuriyeti 92. Yılına kadar ulaşmıştır. Günümüzde de maalesef Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek, parçalamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ayrıştırmak ve birbirine düşürmek içinde maalesef bazı gayretler vardır. bu konuda bütün vatandaşlarımızın gelecek nesillerimize iyi bir Türkiye Cumhuriyeti bırakmak için son derece duyarlı olması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Cumhuriyetin 92. Yıldönümü Kutlamaları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyetin 92. Yıldönümü Kutlamaları Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı