ERZURUM HABERLERİ

Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Pasinler’de Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 12:56Son Güncelleme :

PASİNLER'DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Erzurum’un Pasinler ilçesinde coşkuyla kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. yıl dönümü törenleri ilçe kaymakamı Ali Ada’nın sabah saat 9’da kaymakamlık makamında tebrikleri kabul ederek başladı. Tebrikler sonrası protokol üyeleri tören alanına geçti. Tören alanına geçen Kaymakam Ali Ada, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yunus Baysal ve Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladılar.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan ilçe kaymakamı Ali Ada, "Bugün şan ve şeref dolu yüce Türk milletin işgale karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesi verilişinin, yeniden devlet olma azmini gösterip, modern Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıl dönümüdür. Bugün cumhuriyetin ilan edildiği, egemenliğin kaynağının millete ait olduğunu ifade eden devlet sisteminin kabul edildiği gündür. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum." dedi.
Ada, törene katılan öğrencilere ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” sözünü hatırlatarak cumhuriyete sahip çıkmalarını istedi.
Pasinler stadyumun yanında yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde İlçe Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi gösterilerinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla dereceye giren öğrencilere Kaymakam Ali Ada, Garnizon Komutanı Yunus Baysal ve Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu tarafından ödüller verildi. 29 Ekim kutlama törenleri yapılan resmigeçit töreni ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Pasinler’de Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Pasinler’de Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı