TOKAT HABERLERİ

Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Niksar’da Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:13Son Güncelleme :

CUMHURİYETİN 92. YILDÖNÜMÜ NİKSAR’DA KUTLANDI

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıl dönümü tüm yurt genelinde olduğu gibi Tokat’ın Niksar ilçesinde de kutlandı.
Niksar Şehir Stadyumu’nun bakım onarımda olması sebebiyle kutlama programı Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı. Program Kaymakam Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hakan Kuşçu ve Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Cumhuriyet’in 92. yılına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Şu anda büyük Türk milletinin fertleri olarak bu büyük güne kavuşmanın sevinci ve heyecanı içindeyiz. Tarih boyunca büyük işler başarmış adaletin ve cesaretin timsali olmuş Türk milletinin mazisinden aldığı güçle ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyeti kuran kadronun en büyük eseri, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürüne dayanan Türkiye Cumhuriyetidir” dedi.
Kaymakam Kapankaya konuşmasını, “Kıymetli Niksarlılar, sevgili öğrenciler, kısaca özetlemeye çalıştığım gibi bizden önceki Cumhuriyeti kuran nesil üzerine düşeni yapmıştır. Cumhuriyeti onlar kurmuştur onu yaşatacak ve daha da yükseltecek olan bizleriz. Geçmiş unutmadan, gereken dersleri çıkararak geleceğe güvenle bakabilmeliyiz. Tarihimizle övünmeli, bu kuru bir övünç olarak kalmamalı, bizler de üzerimize düşeni yapmalıyız. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun" şeklinde noktaladı.
Kaymakam Kapankaya’nın konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular ve daha sonra protokol tarafından ödülleri verildi.
Kutlama programı resmi geçit töreniyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Niksar’da Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Niksar’da Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı