MALATYA HABERLERİ

Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 10:49Son Güncelleme :

TÜRK KIZILAYI MALATYA ŞUBE BAŞKANI AVUKAT UMUT YALÇIN,29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI VE KIZILAY HAFTASI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yalçın, “29 Ekim’de başlayan Kızılay Haftası’nın bu kutlu güne denk gelmesi biz Kızılaycılar için çok anlamlı ve farklıdır” dedi.
Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın mesajında,Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümünü olan 29 Ekim tarihinde Kızılay haftasının da başladığını hatırlatarak, Cumhuriyet kutlamalarının Kızılay için büyük anlam taşıdığını ifade etti. Yalçın mesajında, "29 Ekim’de başlayan Kızılay Haftası’nın bu kutlu güne denk gelmesi biz Kızılaycılar için çok anlamlı ve farklıdır. 1868 yılında Yaralı Askerlere Yardım Derneği olarak kurulan kurumumuz bir süre sonra Hilal-i-Ahmer adını almış ardından büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyet Dönemi’nde Türkiye Kızılay Derneği adını almıştır. Savaşta yaralanan askerlere yardım amacı ile kurulan Kızılay, bugün tüm dünyada gösterdiği etkinlikleri ile Türkiye Cumhuriyetini en önde temsil eden kurumumuz olmaya ve bunu yaparken de ihtiyaç sahiplerine din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatmaya devam etmektedir. Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere ulaştırmak bizlerin görevidir. İşgal altındaki vatanımızı içindeki tüm halklarla omuz omuza vererek birlik beraberlik içinde koruyan ve bu halka önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygı ile anıyor Kızılay Haftası olması sebebi ile de tüm Kızılaycı dostlarımızı selamlayarak milletimize daha güzel yarınlar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı