GAZİANTEP HABERLERİ

Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

IHA
27.10.2015 - 14:36Son Güncelleme :

GAİB KOORDİNATÖR BAŞKANI ABDULKADİR ÇIKMAZ

IHA

Cumhuriyetin kuruluşunun 92.yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Türkiye’nin 92 yılda küçümsenemeyecek bir noktaya geldiğinin altını çizerek önümüzdeki süreçler için daha çok çalışılması gerektiğini iade etti.
GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, ülkenin 92 yıllık tarihinde küçümsenmeyecek noktaya ulaşıldığını belirterek, önümüzdeki süreçlerde daha fazla yol katedilmesi gerektiğini kaydetti. Çıkmaz, "Ne mutlu bizlere ki Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92.yılını birlik ve beraberlik içerisinde kutluyoruz. Bu süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç de küçümsenemeyecek bir mesafe alarak Ortadoğu’nun lider ülkeleri arasında yer alırken dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmiştir. Bu ülke, bu vatan bu devlet milletimizin ortak eseridir, ortak kazanımıdır, ortak malıdır. Ülkemizin bundan sonraki süreçlerde arzu edilen noktalara taşınmasını elbette yeni nesillerimiz sağlayacaktır. Yeni nesillerimizin gelecekleriyle ilgili eğitim adına önemli adımlar atmak, onları geleceğin öngörülerine uygun meslekler edinmelerini sağlayarak yetiştirmek zorundayız. Gelişen teknolojiyle dünyamız bir avuç köy konumuna ulaşmış, dünyanın en ücra noktasındaki insanla bile irtibat kurulması ve karşılıklı görüş alışverişi teknoloji sayesinde anında gerçekleştirilmektedir. Atalarımızdan devraldığımız bu ülkeyi ulaştırdığımız seviyenin ötesine taşıyacak olan gençlerimizin nitelikli eğitim almalarını sağlamak, onları mesleki alanlarda doğru yönlendirmek olmazsa olmazlarımızdan birisi olmalıdır. Ülkemizin ve milletimizin zaman kaybedecek lüksü yok. Türkiye’nin dört bir yanında geleceğe yön vermek için yetişen gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini çağdaş ve nitelikli eğitim kurumlarıyla şekillendirirken, 21.yüzyılın dünya dili olan mesleklerini kazandırmamız, atılacak en önemli adımlardan birisidir. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin güçlü bir pasaporta sahipsiniz. Saygın bir ülkenin ferdisiniz. Ancak gelişmiş ülkelerin gençliğinin yetiştirime koşullarına bakılarak eğitim politikalarımızın uzun vadeli planlanması, yetiştirilecek gençlerimizin bu planlar doğrultusunda çağın gerektirdiği, çağın geçerli mesleklerini tercih etmeleri ülke kalkınmamız için önemlidir” ifadelerine yer verdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulduğu koşullar hakkında da bilgiler veren Çıkmaz, ülkenin geldiği noktaya bakıldığında son dönemlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Çıkmaz, “Dünyanın gelişmiş devletleri ve bazı dış odaklar güçlü ve büyük bir Türkiye’yi Ortadoğu’da görmek istemiyor. Bunun içindir ki son dönemlerde ülkemize yönelik yürütülen yıpratma kampanyaları karşısında kucaklaşma ve kenetlenme zamanı. Türkiye’nin bağımsızlık ve istikbali için bir olacağız, birlik olacağız. Kenetleneceğiz ve tek yürek olarak ülkemize ve milletimize karşı oynanan oyunların boşa çıkmasını sağlayacağız. Bu cennet vatanın dışında bizim bir ülkemiz bir vatanımız yok" ifadelerini kullandı.
Çıkmaz, Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyetin 92. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı