Ege Haberleri

EGE

  Cumhuriyetçi Avukatlar'dan dayanışma yemeği

  Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
  23 Eylül 2014 - 01:17Son Güncelleme : 20 Eylül 2014 - 16:37

  İZMİR Barosu'nda 22-23 Ekim'de yapılacak olan seçimler öncesi, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu başkan adayı Aydın Özcan, üyelerle Fuar Ada Gazinosu'nda yemekte buluştu.


  Cumhuriyetci Avukatlar Grubu'nun dayanışma yemeğine, gazeteci ve haber programcısı Uğur Dündar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Hüseyin Tugay Şen'in ve avukatlar aileleriyle katıldı. Yemekte konuşan Aydın Özcan, İzmir Barosu'nun Cumhuriyetin değerlerinin en güçlü sesle savunulması gereken bir baro olduğunu söyledi.
  Özcan, "İzmir Barosu'nu yeniden Cumhuriyet'in kalesi yapmaya, bayrağı bu kalenin surlarına dikmeye hiç olmadığımız kadar hazır ve istekliyiz. Bu tarihin bize yüklediği bir görevdir. Bu akşam burada Cumhuriyet'in kazanımlarına inanan devrimci, Atatürkçü meslektaşlarla biraraya geldik. Aynı zamanda bu akşam, İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun birlik ve beraberliğinin yanında ekim ayında yapılacak genel kurulda yönetimi devralma azim ve kararlılığını görüyorum. Hedefe kilitlenen grubumuzun Baro'da aydınlanma meşalesini yaktığı gündür. İzmir, Türkiye için kutsal olan bu değerlerin en fazla gelişip serpildiği, kök saldığı bir kenttir. İzmir Cumhuriyettir. İzmir barosu da cumhuriyetçi felsefe ile yönetilmelidir. Bugüne kadarki seçimlerde, şu veya bu nedenle grubun içinde ortaya çıkan ayrışmalar, Baro yönetiminin cumhuriyetçi anlayıştan uzak kalmasına neden oldu. Ancak bu seçimde cumhuriyetçiler hep birlikte ve tek yürek. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız" diye konuştu.
  Mevcut Başkan Ercan Demir, Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan yeniden adaylığını açıklarken, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu ise Aydın Özcan üzerinde birleşti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı