MERSİN HABERLERİ

Cumhuriyet Resepsiyonunda Cumhuriyet Pastası Kesildi

IHA
30.10.2015 - 09:40Son Güncelleme :

MERSİN VALİSİ ÖZDEMİR ÇAKACAK, EŞİ KEVSER ÇAKACAK İLE BİRLİKTE CUMHURİYET RESEPSİYONU VERDİ. RESEPSİYONDA, CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92. YIL DÖNÜMÜ PASTA KESİLEREK KUTLANDI.

IHA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, eşi Kevser Çakacak ile birlikte Cumhuriyet Resepsiyonu verdi. Resepsiyonda, cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü pasta kesilerek kutlandı.
Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda gerçekleştirilen resepsiyonda Vali Çakacak ile eşi Kevser Çakacak, davetlileri kapıda karşılayarak, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Resepsiyona, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da eşleriyle katılırken, Mersin milletvekilleri, askeri erkan, kaymakamlar, belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş da gecede yer aldı. Çakacak ve eşi, gecede davetlilerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.
Resepsiyonda bir açıklama yapan Vali Çakacak, “Cumhuriyet, bizlere bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez emanettir. Bizler de bu emaneti cumhuriyetimizin kazanımlarına, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan devletimize, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, demokrasimize, barışa ve kardeşliğimize sahip çıkmaya, cumhuriyetimizin temel değerlerini yılmadan, usanmadan korumaya ve yüceltmeye devam ederek emanetin emin ellerde olduğunu bütün dünyaya göstereceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyoruz” dedi.
Vali Çakacak ve eşi, daha sonra Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan ‘Cumhuriyet Pastası’nı kesti. Resepsiyon, havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Cumhuriyet Resepsiyonunda Cumhuriyet Pastası Kesildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Resepsiyonunda Cumhuriyet Pastası Kesildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı