Ege Haberleri

  Cumhuriyet ormanı

  Can ÖZLÜ (DHA)
  05.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi ve Ege Orman Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen Ege Cumhuriyet Ormanı’nın ilk fidanları dikildi. 50 bin üniversiteli, 50 bin fidan dikecek.

  EGE Üniversitesi ve Ege Orman Vakfı, “Ege Cumhuriyet Ormanı” oluşturmak için kolları sıvadı. Urla- Ovacık’ta oluşturulacak olan 50 bin fidanlık ormanın ilk fidanları temsili olarak Ege Üniversitesi Lojmanları alanında törenle dikildi. “50 bin eğitim fidanından, 50 bin orman fidanı” sloganıyla yürütülen Ege Cumhuriyet Ormanı Projesi’nin ilk fidanlarının can suyuna kavuştuğu törene Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gencol da katıldı.

  Mutluluk verici bir proje

  Ege Cumhuriyet Ormanı’na bugüne kadan bin 620 fidan bağışlandı. Toplamda 50 bin fidana ulaşması beklenen ormanın 2010 yılı içinde tamamlanacağı açıklandı. Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Ege Üniversitesi olarak, sosyal sorumluluk projelerine her zaman öncelik verdiklerini söyledi. Yılmaz “Ülkemizde ve bölgemizde orman konusu hassas bir öneme sahip. 2008 verilerine göre, dünyanın, orman yangını konusunda en riskli bölgelerin başında Türkiye’nin gelmesi bizler için önemli bir işarettir. Orman yangınlarından canımızın yandığı bugünlerde, böyle kapsamlı bir ağaçlandırma projesine imza atmak mutluluk verici” diye konuştu. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gencol ise üniversite gençliğinin de ağaçlandırma çabalarına katkı koyabilmesi adına Ege Üniversitesi ile bu protokolü imzaladıklarını söyledi. Gençol “Gençlerin bağış desteğine ihtiyacımız var” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı