Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhuriyet mitinglerinde ikinci dalga

  Hürriyet Haber
  23 Nisan 2009 - 00:00Son Güncelleme : 23 Nisan 2009 - 00:38

  Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ziraat Mühendisleri Odası, Cumhuriyet Okurları ve Toplumsal Güç Birliği de dahil sivil toplum örgütleri, Ergenekon soruşturmalarını protesto etmek ve Cumhuriyet’e sahip çıkmak amacıyla Ankara’da "Cumhuriyet mitingi" düzenliyor.

  Miting, 17 Mayıs pazar günü Ankara’da Sıhhiye meydanında miting düzenecek. ADD’nin internet sayfasında, mitingin gerekçesi şöyle açıklandı:

  Gece yarısı baskınları

  "Cumhuriyet dönemi boyunca var olan devrim karşıtlığının, karşı devrim sürecine gitmesi tehlikesi belirmiştir. ’Ergenekon’ adı verilen operasyonlarla ülke düzeyinde tam bağımsızlıktan, çağdaşlıktan, laik, demokratik, sosyal, hukuk devletinden yana olan, toplumda saygınlık kazanmış aydınlar, bilim insanları, yazarlar, siyasetçiler, emekli subaylar ve demokratik kitle örgütlerine karşı soruşturmalar açılmakta, gece yarısı baskınlarıyla gözaltılar gerçekleştirilmektedir.

  17 Mayıs Pazar, Ankara’da

  Türkiye, emperyalizme karşı mücadele vererek zafer kazanan ilk devlettir. Bu zaferin sonucunda aynı zamanda mazlum ülkelerin de önderi olmuş; çağdaş, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak, aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda büyük adımlar atmıştır. Bu ilkeleri korumak ve ülkemizin ulusal güçlerine karşı yapılan her türlü saldırıyı durdurmak üzere, güç birliği içinde 17 Mayıs 2009 Pazar günü saat 12.00’da başkent Ankara’da bir miting yapma kararı alınmıştır."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı