OSMANİYE HABERLERİ

Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Sona Erdi

IHA
28.10.2015 - 12:49Son Güncelleme :

TURNUVANIN ŞAMPİYONU ÖZEL İBN-İ SİNA HASTANESİ TAKIMI OLDU.

IHA

Osmaniye Tabip Odası tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümü anısına düzenlenen Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası sona erdi.
Çenet Kardeşler Akdeniz Spor Tesisleri’nde düzenlenen final maçında Özel İbn-i Sina Hastanesi rakibi Özel Yenihayat Hastanesi’ni yenerek turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvada Yenihayat Hastanesi ikinci, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de üçüncü oldu. Final karşılaşmasını Vali Kerem Al, Vali Yardımcıları, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Ağır Ceza Reisi Bekir Yıldız, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Defterdar Yardımcısı Cengiz Biber, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda davetli izledi.
Final maçının ardından düzenlenen kupa töreni öncesinde, turnuvaya sponsorluk yapan kuruluşlara teşekkür plaketi verildi. Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Bengü Başlamışlı İmadoğlu yaptığı konuşmada, bugüne kadar yeni kurulmuş bir oda olarak 2 futbol, 2 voleybol ve 1 tenis turnuvası olmak üzere 5 turnuva düzenlediklerini söyledi. Dr. Bengü Başlamışlı İmadoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu kez turnuvaya diş hekimleri ve eczacılar odasını da dahil ettik. Bu vesileyle sağlık camiasını birleştirici görev üstlenmekten mutluluk duyduk. Birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik ve barış duygularına her zamankinden çok ihtiyacımız olan şu günlerde bu duyguları fazlasıyla hissettik."
Osmaniye Tabip Odası’nın Türkiye’nin en genç 69. odası olduğunu ifade eden İmadoğlu, "Her geçen gün üye sayımız artarak büyümekteyiz. Adana’dan ayrıldığımızda 2 yıl önce 240 olan üye sayısı bugün 350’lerdedir. Kamu kurumu niteliğinde bir STK olarak meslek etiği, onuru ve meslektaşlarımızın haklarını koruyup gözetmenin yanı sıra, toplum sağlığı yararına da etkinlikler yapmaktayız ki bu da görevlerimiz arasındadır. Atamızın nutuk da söylediği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin mesut, muvaffak ve muzaffer olmasını dilerken, bu vatan uğruna canını veren aziz şehitlerimizi ve Cumhuriyetimizin kurucusu ve mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet’in 92’nci yılı kutlu ve mutlu olsun" diye konuştu.
Konuşmaların ardından turnuvanın sponsorlarına plaketlerini Tabip Odası Başkanı Dr. Bengü Başlamışlı İmadoğlu ve Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman verdi. Üçüncü olan Ağız ve Diş Sağlığı’nın kupa ve madalyalarını Ağır Ceza Reisi Bekir Yıldız, ikinci olan Yenihayat Hastanesi’nin kupa ve madalyalarını Garnizon Komutanı Albay Şefik Atak verdi. Vali Kerem Al ise turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ederek, turnuvada şampiyon olan Özel İbn-i Sina Hastanesi’ne kupasını, oyuncularına da madalyalarını takdim etti.
Turnuvaya Özel İbn-i Sina Hastanesi, Özel Yenihayat Hastanesi, Özel Sevgi Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Eczacılar, Aile Hekimleri, Toplum Sağlığı Merkezi ve Halk Sağlığı Merkezi olmak üzere 8 takım katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Sona Erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Sona Erdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı