ANTALYA HABERLERİ

'Cumhuriyet ideallerini hayata geçiriyoruz'

DHA
25.10.2017 - 14:17Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kadın Sağlığı Eğitimi Programı'nı başarıyla tamamlayan 12 kadına sertifikalarını takdim derken "Cumhuriyetin kadınlar için öngördüğü geleceği Muratpaşa'da hayata geçirmeye gayret ediyoruz" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın 'Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir' diyerek her çarşamba düzenlendiği randevusuz görüşme saatlerinde bu hafta, Kadın Sağlığı Eğitimi Programı'nı başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi.

KPES NEDİR?

Kısa adı KSEP olan program Türkiye Aile Sağlığı ve Planlama Vakfı (TAPV) tarafından Muratpaşa Belediyesi'nin Soğuksu Mahallesi'nde Al Yazma Kadın Danışma Merkezi'nde uygulanıyor. 12 kişilik gruplar halinde uygulanan program çerçevesinde ailelerin temel koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi için kadınların sağlık eğitimi gereksinimlerinin karşılanması amaçlanıyor. Antalya'da ilk kez uygulanan ve 12 hafta devam eden programın 3'üncü grup eğitimleri ise devam ediyor.

CUMHURİYET İDEALİ

İkinci mezun gruba sertifikalarını veren Başkan Uysal, kadınları kutlarken Muratpaşa Belediyesi'nin Kadın Danışma Merkezleri, Mor Makas, Al Yazma gibi çalışmalarla kadının toplumsal konumunun güçlendirmek konusunda çok önemli sorumluluklar üstlendiğini söyledi. Kadınların bu çalışmalara sahip çıkmasıyla oldukça başarılı sonuçlar aldıklarını aktaran Başkan Uysal, “Bunları başarırken unutmamamız gereken bir şey de bu yıl 94'üncü yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet idealleridir. Biz aslında, Cumhuriyetin kadınlar için öngördüğü geleceği Muratpaşa'da hayata geçirmeye gayret ediyoruz" diye konuştu.

Başkan Uysal, 28 Ekim Cumartesi günü saat 18.00'de Konyaaltı Varyant'tan başlayacak ve sonrasında Cumhuriyet Meydanı'nın da konserlerle Cumhuriyet Bayramını kutlayacaklarını belirterek kadınları aileleriyle kutlamalara davet etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Cumhuriyet ideallerini hayata geçiriyoruz' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı