KASTAMONU HABERLERİ

Cumhuriyet Bayramının 92. Yıl Dönümü Hanönü İlçesinde Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 12:32Son Güncelleme :

CUMHURİYET BAYRAMININ 92. YIL DÖNÜMÜ HANÖNÜ İLÇESİNDE COŞKUYLA KUTLANDI.

IHA

Cumhuriyet Bayramının 92. yıl dönümü Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde büyük bir coşkuyla kutlandı.
Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Merkezinde bütün evlere ve iş yerlerine bayrakların asılmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı törenleri Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu bahçesinde devam etti.
Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu bahçesinde yapılan kutlama programında ilçe kaymakamı Adem Karadaş, Garnizon komutanı Jandarma Başçavuş Nuh Uğur ve Belediye Başkanı Serkan Uçar halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Kaymakam Adem Karadaş günün anlam ve önemini anlatan dolayısıyla bir konuşma yaptı. Karadaş, "Bu gün esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etraf hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan eden atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve bağlılığımızla Cumhuriyetin 92. Yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içinde bulunuyoruz dedi. Cumhuriyet Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadele neticesinde 29 Ekim 1923 tarihinde Türk Milleti karakterine ve adaletlerini en uygun olan idare biçiminde denilerek ilan edilen ve Türk Milletine bırakılan büyük miras ve vazgeçilmez değerdir. Cumhuriyeti vazgeçilmez kılan şey, her anı ayrı kahramanlıkla dolu ve eşsiz bir var olma mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı ile elde ettiğimiz yeniden dirilişimizin sembolü olmasıdır" dedi.
Öğrencilerin şiir okuması, Halk Oyunları ve Cumhuriyet Koşusu ile devam eden kutlama programı tören geçişi ile sona erdi. Kutlamalara ilçe Kaymakamı Adem Karadaş, Belediye Başkanı Serkan Uçar, Garnizon Komutanı Nuh Uğur, daire amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Cumhuriyet Bayramının 92. Yıl Dönümü Hanönü İlçesinde Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Bayramının 92. Yıl Dönümü Hanönü İlçesinde Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı