GAZİANTEP HABERLERİ

Cumhuriyet Bayramı Özel Sanko Okulları’nda Coşkuyla Kutlandı

IHA
28.10.2015 - 15:39Son Güncelleme :

CUMHURİYET’İN 92. YILI, ÖZEL SANKO OKULLARI’NDA DA BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI.

IHA

Cumhuriyet’in 92. yılıdönümü, Gaziantep Özel Sanko Okulları’nda da büyük bir coşku ile kutlandı.
Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cevahir Duman, yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin zorlu mücadele ve büyük fedakarlıklar sonucunda kazanıldığını anımsatarak, “Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen şunu unutmamalıyız; geçmişte bu topraklarda yaşamış atalarımız, dedelerimiz hep birlikte mücadele vererek bize bağımsız bir Türkiye bıraktılar” dedi.
Duman, öğrencilerden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz” sözlerini her zaman hatırlamalarını istedi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, öğrencilerin sahnelediği ve büyük beğeni toplayan oratoryo, modern dans ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. İlkokul öğrencisi Beril Perktaş’ın okuduğu “Cumhuriyet Coşkusu” adlı şiir törene renk kattı.
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, lise öğrencileri arasında düzenlenen Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye girenlere madalyalarını takdim etti. Tören, Özel Sanko Okulları müzik öğretmenleri, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin seslendirdiği marşlarla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Cumhuriyet Bayramı Özel Sanko Okulları’nda Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Bayramı Özel Sanko Okulları’nda Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı