KAYSERİ HABERLERİ

Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta’dan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’e Tebrik Ziyareti

IHA
28.02.2015 - 09:48Son Güncelleme :

CUMHURİYET BAŞSAVCISI ORHAN USTA VE ADALET KOMİSYONU BAŞKANI DURSUN BÜYÜKBAŞ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK'İ ZİYARET EDEREK HAYIRLI OLSUN TEMENNİSİNDE BULUNDU.

IHA

Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta ve Adalet Komisyonu Başkanı Dursun Büyükbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Çelik’i yeni görevinden dolayı tebrik eden Başsavcı Orhan Usta ve Adalet Komisyonu Başkanı Büyükbaş, Başkan Çelik’in başarılı çalışmalara imza atacağına dair duydukları inancı dile getirdi.
Başkan Çelik de her iki misafirine de tebrik ziyaretleri ve iyi niyet dilekleri için teşekkür etti.
Öte yandan İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Çelik’e görevinde başarılar dileyen Oğuz Memiş, işlerin yeni bir bakış açısı ile yürüyeceğine dikkat çekerek, "Allah size hayırlı, başarılı çalışmalar nasip etsin. İnşallah başkanlığınız şehre yeni bir bakış açısı yeni bir dinamizm getirir. Her bakış açısı haliyle yeni değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Sizin iyi şeyler yapacağınıza inanıyoruz ve bekliyoruz" diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de sosyal hayata yön verecek işler yapmaya gayret edeceklerine vurgu yaparak, "Kamu tarafında olan profesyoneller olarak bizim kanunda kitapta yazılı olan işlerimiz var. Bunları zaten mutlaka yapacağız. Ama bunun dışında cemiyet hayatıyla ilgili, sosyal hayatla ilgili yapılacak epey birşeyler olduğunu biliyoruz. Bunu hem biliyoruz hem de vebalinin farkındayız. Bu noktada sizinki gibi gönüllü kültür teşekküllerinin çabası bizden daha fazla. Çünkü sizin sınırlarınız, bizimki gibi kanunlarla çizili değil. Çok daha rahat hareket edebiliyorsunuz. O noktada da sizin yapacağınız çalışmalara vereceğimiz destekler olacak. Ortada kaldırılacak bir yük varsa, bir tarafından siz tutacaksınız bir tarafından biz. Hep beraber bu işi yapacağız inşallah. Bize düşen birşey olursa, şimdiye kadar olduğu gibi hem İlim Yayma Cemiyeti’ne hem de bu konuda kendini vakfeden arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalara katkı vermeye devam edeceğiz inşallah" dedi.
SATRANÇ FEDERASYONU BAŞKANI BÜYÜKŞEHİR’DE
Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek hem hayırlı olsun temennisinde bulundu hem de Satranç Federasyonu’nun Kayseri’de gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler verdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile birlikte Başkan Çelik’i ziyaret eden Federasyon Başkanı Tülay, Kayseri’de satranç konusunda iki yıldır güzel faaliyetler gerçekleştirildiğini ve bunlara destek beklediklerini söyledi.
Başkan Çelik de satrancın önemli bir spor olduğuna vurgu yaparak, "Gençlerimizin vakitlerini daha iyi geçirecekleri imkanlar hazırlamalıyız. Özellikle satranç bu konuda farklı bir konuma sahip. Hem vakti olumlu dolduruyor hem de zihnen gelişime kapı aralıyor. Belediye olarak her türlü ortak çalışmaya hazırız" dedi.
Federasyon Başkanı Tülay, daha sonra Başkan Çelik’e günün anısına satranç takımı hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta’dan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’e Tebrik Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 09 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta’dan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’e Tebrik Ziyareti haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı