Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na zırhlı kapı

  Erdinç ÇELİKKAN / ANKARA
  28.04.2016 - 22:51 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın üç ana giriş kapısına, nöbet bekleyen korumalar için 2 metre yüksekliğinde, zırhlı, kurşun geçirmez ve hareketli koruma perdesi konuldu. Kapılara, son teknoloji araç altı tanıma sistemleri de yerleştirildi. Ankara’daki terör saldırılarının ardından güvenlik önlemleri arttırılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 1, 2 ve 3 numaralı kapılara korumalar için zırhlı çelik bariyerler konuldu.

  Zırhlı bariyerler Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın çevresindeki parmaklıklara benzer şekilde yapıldı. Cumhurbaşkanlığı’nın protokol ve ziyaretçi girişlerinin yapıldığı üç giriş kapısının kaldırımlarına yerleştirilen 2 metre uzunluğundaki çelik bariyerler; tekerlekli, açılır kapanır, kurşun geçirmez olarak tasarlandı.

  Kapılarda görev yapan korumalar için yapılan iki kanatlı çelik perdelere çevreyi gözetlemek için küçük pencereler de yapıldı. Saray’ın kapılarına Ankara’daki terör saldırılarının ardından araç altı görüntüleme sistemleri ve son teknolojiye sahip kameralar yerleştirildi. Terör saldırılarının ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın çevresinde güvenlik önlemleri arttırılmıştı.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı