Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhurbaşkanlığı sandığını milletin önüne getireceğiz

  Ömür AVCI-Hakan KABAHASANOĞLU / DHA
  03 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 03 Temmuz 2007 - 01:04

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde demokrasinin çok ciddi bir yara aldığını belirterek, "Siz en güzel cevabı 22 Temmuz’da sandıkta vereceksiniz. Hukukta bir ifade var ya; tashih-i karar derler. Yani bu kararı düzelteceksiniz. Kaçamayacaklar. Cumhurbaşkanlığı sandığını da milletin önüne getireceğiz" dedi.

  Trabzon’dan Oba helikopteriyle Giresun’a gelen Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile eski CHP Genel Sekreteri ve AKP Milletvekili adayı Ertuğrul Günay ile birlikte liman sahasındaki miting alanında toplanan yaklaşık 15 bin kişiyi selamladı ve karanfil attı. Havanın sıcak olması nedeniyle bir çok kişi baygınlık geçirirken, bayılanlara ambulanslarda ilk müdahaleleri yapıldı.

  Erdoğan, konuşmasının sonraki bölümünde, "Vur vur inlesin, Baykal dinlesin" sloganları atan partilileri, "Gerek yok be. Bizim işimiz sevgi için. Gönüller yapmaya geldik. Gerek yok kavgaya" diyerek susturdu. Erdoğan şunları söyledi:

  KÖTÜ YÖNETİLDİK Bu ülkenin insanları geleceğin bu günden çok daha aydınlık olacağına inanıyor. Üstünde kara bulutlar dolaşan o ülke nasıl böyle büyük bir sıçramanın içine girdi. Bunun sırrı, milletin iktidara gelmesidir. Türkiye çok büyük bir ülke. Bizim yıllar boyunca sıkıntı çekmemizin sebebi, kötü yönetilmemizdi. Sıkıntı bu. 5 yıla yakın zaman içinde hükümet olarak milletimizle el ele vererek başardıklarımıza bakın. Türkiye son 30-40 yılını bugünkü anlayışla yönetseydi nerede olurdu bir düşünün. İnanın dünyanın zirvesinde olurdu.

  DEMOKRASİ YARA ALDI Bu kadar güzel gidişte Cumhurbaşkanlığı olayı yaşadık. Olanları gördünüz. Demokrasi çok ciddi bir yara aldı. Milletin iradesinden korkanlar, milletten kaçanlar cumhura saygısı olmayanlar, meclis seçemez diyenlere halk seçsin diyenler, cumhurbaşkanını halk da seçemez dediler. Milli iradeyi, milletin tercihlerini içlerine sindiremiyorlar. Halka saygısı olmayanlar, halkçı olabilir mi? Cumhura saygısı olmayanlar, milletin değerlerine saygısı olmayanlar milliyetçi olabilir mi? Ama maalesef bunları görüyoruz. Milli iradeye tahammül edemeyen demokrasi olamaz. Bizi terkedenler oldu. CHP sıraları bomboştu. Meclisten kaçtılar ve cumhurbaşkanlığı seçimine gelmediler. DP de gelmedi, Anavatan da gelmedi. Siz en güzel cevabı 22 Temmuz’da sandıkta vereceksiniz.

  Erdoğan, vatandaşın, ’Fındığa gel, fındığa’ sözlerine rağmen fındık fiyatını açıklamadı.

  Pankart sorun oldu

  GİRESUN Liman Alanı’ndaki mitingde Başbakan Erdoğan’a kürsüde eşi eşi Emine Erdoğan da eşlik etti. İkili, halka karanfil attı. Erdoğan’ın konuşma yaptığı liman sahasının hemen arkasında bulunan bir otelde, DP Giresun Milletvekili adayı Selim Başar’ın çok büyük boy bir posterinin asılması sorun oldu. Başbakan’ın konuşması öncesinde AKP’liler posterin kaldırılmasını istediler, ancak Başar Otel’in sahibi olan DP Milletvekili adayı Yavuz Selim Başar bunu kabul etmedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı