« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yarın başlıyor

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yarın İstanbul-İstanbul etabıyla start alacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan organizasyonun ilk günü Beşiktaş İskelesi'nden verilecek sembolik startla başlayacak.      

Sporcuların toplam 129,2 kilometre mesafe kat edeceği İstanbul-İstanbul etabının resmi başlangıcı, Barbaros Bulvarı'nda yapılacak. Boğaziçi Köprüsü'nü geçip Beykoz'a yönelecek bisikletçiler, daha sonra tekrar Avrupa yakasına dönüp, tarihi yarımadada pedal çevirerek turun bu etabını tamamlayacak.       

1 MAYIS'TA TAMAMLANACAK
İstanbul-İstanbul etabıyla yarın başlayacak yarış, 8 günde geçilecek 8 farklı etabın ardından 1 Mayıs Pazar günü İzmir'de sona erecek.      
İkinci etap için Kapadokya'ya geçecek olan ekipler, sırasıyla Kapadokya-Kapadokya, Aksaray-Konya, Seydişehir-Alanya, Alanya-Kemer, Kumluca-Elmalı, Fethiye-Marmaris ve Marmaris-Selçuk etaplarını geçerek finişe ulaşacak.      

Organizasyonda 16 takımdan 128 sporcu yer alırken, 8 etap sonunda toplam bin 265,7 kilometre yol kat edilecek.      

Turda sırasıyla geçilecek etapların mesafeleri ve katılımcı takımlar şöyle:
1. Etap: İstanbul-İstanbul (129,2 kilometre)
2. Etap: Kapadokya-Kapadokya (154,1 kilometre)
3. Etap: Aksaray-Konya (158,9 kilometre)
4. Etap: Seydişehir-Alanya (187 kilometre)
5. Etap: Alanya-Kemer (189,3 kilometre)
6. Etap: Kumluca-Elmalı (116,9 kilometre)
7. Etap: Fethiye-Marmaris (128,6 kilometre)
8. Etap: Marmaris-Selçuk (201,7 kilometre)

TAKIMLAR:
Profesyonel takımlar: Lampre-Merida (İtalya), Lotto Soudal (Belçika).

Profesyonel kıta takımları: Caja Rural-Seguros RGA (İspanya), Southeast-Venezuela ve Nippo-Vini Fantini (İtalya), Delko Marseille Provence KTM (Fransa), Team Roth (İsviçre), Funvic Soul Cycles-Carrefour (Brezilya), Verva Activejet Pro Cycling Team ve CCC Sprandi Polkowice (Polonya).

Kıta takımları: Torku Şekerspor (Türkiye), Parkhotel Valkenburg Continential (Hollanda), Unieuro Wilier (İtalya), Alpha Baltic-Maratoni.LV (Letonya), Hrinkow Advarics Cycleangteam (Avusturya), Astana City (Kazakistan).İlişkili Haberler