« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cumhurbaşkanı'ndan yardım talebi

Silopili Mevlüt Bükri, askerlik nedeniyle ara verdiği futbolculuğa Gençlerbirliği Kulübü'nün PAF takımında devam edebilmek için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den, dilekçeyle yardım istedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
21 yaşındaki Mevlüt Bükri, Cumhurbaşkanlığı'na dilekçesini, 18 Haziran 2012 tarihinde, üzerine “Gönderici: Mevlüt Bükri Şırnak/Silopi” ve “Alıcı: Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül” yazarak, Ankara'nın Ulus semtinden postaya verdi.

Bükri'nin üzerine telefon numarasını da yazdığı dilekçe, 9 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Kemal İlter'in imzasının olduğu yazıya eklenerek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na iletildi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinin yazısında, “Cumhurbaşkanlığına müracaat eden Mevlüt Bükri'nin, amatör futbolcu olduğunu bildiren ve belirttiği spor kulübünde oynayabilmesine imkan sağlanması talebini içeren dilekçesi ekte gönderilmiştir” denildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı da Spor Kuruluşları Dairesi Başkanı Nurettin Özen imzasıyla “Cumhurbaşkanlığına müracaat eden Mevlüt Bükri'nin dilekçesinde, Gençlerbirliği Spor Kulübünün PAF takımında futbolcu olarak oynamak istediği belirtilmektedir” diye yazarak, Mevlüt Bükri'nin dilekçesini 31 Temmuz'da Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanlığına gönderdi.

Kırmızı-siyahlı kulübe gelen dilekçe, cevap verilmesi için son olarak Gençlerbirliği Gençlik Geliştirme Koordinatörü Fahir Genç'e ulaştırıldı.

Fahir Genç, Mevlüt Bükri'nin Gençlerbirliği Kulübü'nde futbol oynamak istemesinden mutluluk duyduklarını, fakat bunun mümkün olmadığını söyledi. Mevlüt Bükri'yi dilekçesindeki telefon numarasından birkaç kez aradığını fakat ulaşamadığını dile getiren Genç, “Kendisiyle konuşabilseydim, Gençlerbirliği'nde oynama talebinin neden mümkün olmadığını anlatacaktım. Fakat maalesef ulaşamadım” dedi.

Mevlüt Bükri'nin dilekçesi

Mevlüt Bükri'nin Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiği dilekçe şöyle:
“Bu mektubu Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün okumasını rica ediyorum. Mektubu yazmamım sebebi, sizden yardım istiyorum. Ben Şırnak'ta oturuyorum. Askerden yeni teskere aldım. Babam Kıbrıs gazisi. Yaşım 21. Amatör futbolcuyum. Askerdeyken ara vermiştim. İmkanım olmadığı için sizden yardım istiyorum. Ben Gençlerbirliği Spor Kulübünün PAF takımında oynamak istiyorum. Bu imkanı bana sağlarsanız gerçekten çok mutlu olacağım. Allah'a şükür gayet iyi oynuyorum. Arz ederim.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler