Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier iftarda gençlerle bir araya geldi

  AA
  11.06.2017 - 11:50 | Son Güncelleme:

  Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, çeşitli milletlerden Müslüman geçlerin kurduğu ‘JUMA’ derneğinin düzenlediği iftar programına katıldı. İftar öncesinde konuşan Steinmeier, ülkeye gelen sığınmacılara işaret ederek, Almanya’da birçok insanın Ramazan ayını kendi ülkelerinden uzakta geçirdiğini anımsattı.

  RAMAZAN ayında onların ülkelerine olan hasretini anlayabildiğini vurgulayan Steinmeier, ülkelerine dönebilme imkanının bir gün gerçek olmasını dilediğini, siyasetçilerin bu perspektifi sunmak için çalışmaları gerektiğini aktardı.
  Steinmeier, “Siyasetin görevi Körfez Bölgesi’nde Suudi Arabistan ile Katar arasındaki ihtilafta görüldüğü gibi kriz bölgeleri oluşturmak olmamalıdır. Sorumlu siyasetçilerin görevi, mevcut savaş, kriz ve ihtilafları çözmek, barışı tesis etmektir” dedi.
  Almanya’nın farklı ülkelerden gelen birçok kişiye yurt olduğunu belirten Steinmeier, on yıllar önce Türkiye’den, Bakanlardan, Güney Avrupa’dan gelenlerin Almanya’yı yurt edindiğini ifade etti.
  JUMA Başkanı Yunus Güllü de toplumda herkesin sadece kendisi için değil, bir arada yaşadığı insanlar için de sorumluluk taşıdığını ifade ederek özellikle bugünlerde sorumluluğu üstlenerek barış ve adalet için birlikte çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydetti. Bazı milletvekillerinin katıldığı etkinlikte Kuran-ı Kerim okundu.

   

  Etiketler: iftar
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı