Ege Haberleri

EGE

  Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusunda bulunuyorum

  Cavit AKGÜN / MUĞLA
  15.12.2014 - 01:07 | Son Güncelleme: 13.12.2014 - 15:28

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, her gün 4 saatten fazla konuşan bir Cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, "Geçmişte, 'Faili meçhul cinayetleri paralel yapı işledi' dedi. Burada aslında kendini açığa verdi. Eğer böyle bir şey varsa bu suçu birlikte işlediler. Daha önce kolkola yürüdükleri paralel yapı dedikleri örgüt işlemiş ise buradan savcılara sesleniyorum, ihbarda ve suç duyurusunda bulunuyorum" diye konuştu.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, milletvekilliği genel seçimleri öncesi partililer ile bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısına Ağbaba'nın yanı sıra, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

  Savcılara seslenen Ağbaba, "Geçmişte, 'Faili meçhul cinayetleri paralel yapı işledi' dedi. Burada aslında kendini açığa verdi. Eğer böyle bir şey varsa bu suçu birlikte işlediler. Daha önce kol kola yürüdükleri paralel yapı dedikleri örgüt işlemiş ise buradan cumhuriyet savcılarına sesleniyorum. Burada 12 yıldır iktidarda olan şu anki mevcut Cumhurbaşkanı da suçludur: 'Bu iddialar Cumhuriyetin savcıları tarafından araştırılmalı" diye konuştu.

  Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Şimdi ne tartışılıyor; 'Osmanlıca liselerde zorunlu ders olsun'. Çağdaş ülkelere bakın neler tartışılıyor. Onların hesaplaşmaya çalıştıkları şey başka. Hesaplaşmaya çalıştıkları, laik eğitim sistemi. Her fırsatta bunu yapıyorlar."
  Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusunda bulunuyorum

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı