Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Gül'ün kızı Kübra Gül evleniyor

  ANKA
  14 Ekim 2007 - 11:24Son Güncelleme : 14 Ekim 2007 - 11:54

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül ile Mehmet Sarımermer'in nikâh törenine dakikalar kalırken, davetliler saat 11.00'den itibaren nikah töreninin yapılacağı İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi'ne alınmaya başlandı.

  Saat 12.30'da başlaması planlanan nikah töreni, Abdullah Gül'ün isteği üzerine oldukça "sade" olacak. Salon beyaz güllerle donatılırken, çift salona özel ışık gösterisi ve kendi bestelettikleri müzik eşliğinde girecekler.

  NİKAH ŞAHİTLERİ ERDOĞAN VE ARINÇ

  Çiftin nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kılacak. Nikah şahitleri ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski TBMM Başkanı Manisa Millekvekili Bülent Arınç yapacak. Nikah töreni için aile yakınlarının yanı sıra siyaset, iş ve sanat dünyasından bin 910 kişiye davetiye gönderildi. Nikah törenine çiçek gönderilmemesi istenirken, dileyenler Kayseri’de oluşturulan ormana kendi adına ağaç dikebilecek.

  Nikah töreninin ardından, akşam saatlerinde de Adile Sultan Yalısı'nda yalnızca aile fertlerinin ve akrabaların katılacağı 200 kişilik bir yemek verilecek.

  GAZETECİLER ALANA YAKLAŞTIRILMIYOR

  Bu arada, nikah için İstanbul Emniyeti de alarma geçti. Güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılırken, toplam 7 bin polisin nikah boyunca görev yapacağı bildirildi. Bu polislerin 2 bini, trafikte görev alacak ve davetlilerin Kongre Merkezi'ne giriş çıkışlarında aksaklık yaşanmaması için çalışacak. Nikah törenini izlemek isteyen basın mensuplarının ise, İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi'ne yaklaşmasına izin verilmiyor.

  HELİKOPTERLER VE MOBESE KAMERALARI İLE İZLENECEK

  Kongre merkezi, havadan helikopterlerle ve MOBESE kameraları ile sürekli kontrol edilecek. Çevik Kuvvet ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren, kongre merkezini güvenlik kordonu içerisine alırken, önlemler çerçevesinde nikaha iki arama noktasından girilecek.

  Edinilen bilgilere göre, nikaha gelecek devlet başkanları, başbakanlar, bakanlar ve milletvekilleri sahil yolunu kullanacak. Bu sırada, 2 polis helikopteri kameralı kontrol uçuşu yapacak. Öte yandan, Dünya Ticaret Merkezi, CNR ve World of Wonders Oteli’nin çatısına keskin nişancılar yerleştirildi. Nikah töreni dolayısıyla Aksaray-Havalimanı arasında çalışan hafif metro da, seferini İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezinin bulunduğu istasyonda durmadan gerçekleştirecek.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı