Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Gül televizyonda referandum hakkında konuşacak

  ANKA
  11 Ekim 2007 - 10:52Son Güncelleme : 11 Ekim 2007 - 10:52

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 21 Ekim’de yapılacak referandumla ilgili olarak TRT'de bir konuşma yapacak. Gül’ün konuşmasını 19 Ekim’de yapması öngörülüyor.

  Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre, CHP, MHP ve DTP, 21 Ekim referandumu hakkında televizyonda 10’ar dakikalık ikişer propaganda konuşması yapacak. AKP ise bu süreye ek olarak 10 dakikalık konuşma süresi daha kullanacak. Referandumla ilgili konuşma yapma isteğini YSK’ya bildiren Cumhurbaşkanı Gül’ün konuşması da diğer konuşmalar gibi TRT-1 ve TRT Radyo istasyonlarından yayınlanacak. 14-20 Ekim arasında yayınlanacak konuşmaların sırası için siyasi partiler arasında kura çekimi yapılacak. Karara göre, 17-20 Ekim arasında yayınlanacak tek konuşma için YSK’ya bildirimde bulunan Cumhurbaşkanı Gül’ün konuşmasını 19 Ekim’de yapması bekleniyor. Gül'ün 20 Ekim günü saat 18.00'e kadar konuşma hakkı bulnuyor.

  Hangi konuşmanın ne zaman yayınlanacağı ise TRT tarafından duyurulacak. Özel kanalar da isterlerse propaganda konuşmalarını TRT ile aynı anda yayınlayabilecek. Konuşmaları yayınlamayan özel radyo ve televizyon kanalları, konuşmalar sırasında referandumla ilgili yayın yapamayacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı