Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Gül Kırşehir'de

  A.A.
  18.10.2008 - 18:12 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 21. Ahilik Haftası kutlamaları nedeniyle bulunduğu Kırşehir'de, Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışını yaptı.

  Cumhurbaşkanı Gül, hayırseverler tarafından yaptırılıp Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) devredilen huzurevine gelişinde vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

  Gül, huzurevinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kendisine bu huzurevinin hayırseverler tarafından yaptırıldığının iletildiğini, bunu takdir ve teşvik etmek için Kırşehir ziyareti çerçevesinde bu törene katıldığını dile getirdi.

  Devlet ve Hükümet'in bu tür kurumları yaptırma görevini zaten üstlendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, bazı düşünceli vatandaşların da “devletimiz bu hizmeti yaparken biz de hizmet edelim” diyerek burayı yaptırdıklarını söyledi.

  Vatandaşların kazandıkları paraları başka yerlere harcayabilecekken, “yardımlaşmamız gerekir, görevlerimiz var” diye düşündüklerini anlatan Gül, “Sizleri tebrik için buraya geldim. Sizleri tebrik etmek için başka örnekler de olsun diye buraya geldim” dedi.

  Türk milletinin hayırsever ve hamiyetsever bir millet olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, birçok işadamının, birçok yerde okul, hastane ve sağlık ocağı yaptırdığını hatırlattı.

  Yaşlanınca insanların bakıma ihtiyaç duyabileceklerini dile getiren Gül, korunmaya muhtaç çocuklara tesis edilen kurumlar gibi büyükleri de korumak için böyle tesislere ihtiyaç olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Gül, huzurevinin yapımında emeği geçenleri tebrik ederek, plaket verdi.

  Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Kırşehir Valisi Lütfullah Bilgin, SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış, Kırşehir Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Timur Koca ile açılış kurdelesini kesti.

  Açılışın ardından yetkililerle birlikte huzurevini gezen Cumhurbaşkanı Gül, huzurevi sakinleriyle sohbet etti.
  Gül, binadan ayrılırken huzurevinde kalan vatandaşlara uzun ömürler diledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı