Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Gül, Bolu ve Düzce izlenimlerini paylaştı

  DHA
  08.01.2012 - 12:10 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter üzerinden takipçilerine mesaj gönderdi. Gül, mesajlarında Perşembe günü ziyaret ettiği Bolu’nun doğal güzelliklerine dikkat çekti.

  Bu sabah saat 10:20’de ilk mesajını yazan Gül, İstanbul’da kapalı bir hava olduğunu ve evde bilgisayar başında bulunduğunu duyurdu. Mesajlarının devamında Perşembe günü ziyaret ettiği Bolu’nun doğal güzelliklerine dikkat çeken Gül, "Bolu, harika tabiat güzellikleri ile dolu bir ilimiz. Abant başta, Yedi Göller, Sünnet Gölü gibi pek çok göl, Mill? parklar, yaylalar, kayak merkezleri " diye yazdı.

  GÜZELLİKLERİMİZİ DÜNYAYA TANITMALIYIZ

  Hayran olduğu güzellikleri anlatmaya devam eden Cumhurbaşkanı Gül, şu ifadeleri kullandı: Normalde, mavi ile yeşil hep deniz seviyesinde buluşur. Ama Bolu’da mavi ile yeşil 1000 metrenin üzerindeki bu göl ve ormanlarda buluşuyor.

  Bölgedeki doğal güzelliklerin Türkiye ve dünyaya tanıtılması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, ’Gölcük’te donmuş gölün kenarındayım’ diyerek bir fotoğraf paylaştı. Gül, fotoğrafta arka planda görünen villada eski dostlarıyla güzel bir sohbet yapma imkanı bulduğunu da yazdı.

  CUMHURBAŞKANINDAN VALİLİK BİNALARI ELEŞTİRİSİ

  Cumhurbaşkanı Gül, ziyarette bulunduğu illerde vilayet binalarının kendisini çok üzdüğünü söyleyerek, "Eski vali konakları gitmiş, yerinde basık tavanlı, estetiği ve simgeselliği olmayan binalar var" diye yazdı. Ancak Cumhurbaşkanı Gül, Bolu Vali konağını harika olarak niteleyerek, " Bolu Vali Konağı’nı görünce büyük mutluluk duydum. 1800’lerin başında yapılmış, güzel korunmuş, tarih? bir bina" şeklinde yazdı. Gül, Bolu Vali konağının çıkışında çekilen fotoğrafını da takipçileriyle paylaştı.

  SEPET İÇİNDE YAŞMAK

  Cumhurbaşkanı Gül, her iki ile yaptığı ziyarette vatandaşlardan gördüğü ilgiye özellikle teşekkür etti. Bolu’da kendisine sepet içinde elma getiren vatandaşın fotoğrafını da "Bolu’da kalabalığın içinden bir teyze, bahçesinden getirdiği bu elma sepetini verdi " sözleriyle paylaştı. Gül, elma sepetinin içinde Hayrünnisa Hanım için bir de yaşmak olduğunu yazdı.

  DÜZCE DEPREMİN YARALARINI SARDI

  Düzce ziyaretine de değinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazını kıldığı Cedidiye Camisinin önündeki meydanda halka hitap ederken çekilen fotoğrafını da paylaştı. 1999 depreminin ardından Düzce’nin yaralarını planlı bir şekilde sarmasını görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu yazan Cumhurbaşkanı Gül, tüm takipçilerine teşekkür ederek, iyi hafta sonları temennisinde bulundu.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı