ERZURUM HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Genel Kurul Üyeleri Ve Rektörlerle Buluştu

IHA
19 Eylül 2015 - 14:41Son Güncelleme : 19 Eylül 2015 - 14:42

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN DAVETİ ÜZERİNE EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNCESİNDE DÜZENLENEN TOPLANTIYA, YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR.M.A.YEKTA SARAÇ, YÜKSEKÖĞRETİM KURULU ÜYELERİ, ETÜ’YÜ TEMSİLEN REKTÖR PROF. DR. MUAMMER YAYLALI VE ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİ KATILDI.

IHA

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Eğitim-Öğretim yılı öncesinde düzenlenen toplantıya, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, ETÜ’yü temsilen Rektör Prof. Dr. Muammer Yaylalı ve üniversite rektörleri katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde ilk kez gerçekleştirilen toplantının her eğitim-öğretim yılı öncesinde düzenlenmesinin planlandığı belirtildi.
Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Saraç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015-2016 yükseköğretim yılı başında kendilerini kabul etmesinin ve bunu her eğitim ve öğretim yılı başlangıcı için geleneksel hale getirme yönündeki iradesinin yükseköğretim camiası için teşvik edici ve önemli olduğunu belirtti.
Bugün ulaşılan yükseköğretim kapasitesi ile akademik camianın geldiği noktaya kısaca değinen Saraç, tüm bu gayretlerin yakın gelecekte meyvelerini vereceği ümidini taşıdığını sözlerine ekledi.
Üniversitelerde nicelik sorununun büyük ölçüde çözüldüğüne, bundan sonra dikkat ve imkânların, niteliğin yükseltilmesi için harcanabileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin altyapısı güçlü alanları olan sanayiye, tarıma, hayvancılığa, madenciliğe olduğu kadar, ileri teknoloji gerektiren çalışmalara da ağırlık vermesi gerektiğini belirtti.
Artık üretmenin tek başına yetmediğini; araştırma, geliştirme ve tasarlamanın en az üretmek kadar önemli hale geldiğini ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin geçtiğimiz 12 yılda daha önceki 30 yıla, 50 yıla, 70 yıla denk hizmetleri hayata geçirdiğinin altını çizdi. Kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversitelerin el ele verip güçlerini ve imkânlarını en iyi şekilde kullanarak süratle 2023 hedeflerini başarması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, öğrencilere ve öğretim elemanlarına yeni öğretim yılında başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Genel Kurul Üyeleri Ve Rektörlerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Genel Kurul Üyeleri Ve Rektörlerle Buluştu haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:40
  • Guneş
   05:28
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı