Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan noel mesajı

  Ümit KOZAN/ ANKARA, (DHA)-
  24.12.2014 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Noel mesajı yayınladı.

  Erdoğan yayımladığı mesajında şunları söyledi:

  “Anadolu, tarih boyunca, farklı dinlerin, kültürlerin ve etnik grupların bir arada yaşadığı; ırkçılığın, ayrımcılığın, kin ve nefretin zemin bulamadığı bir coğrafya olmuştur. Çatışmadan, savaştan, zulümden ve baskıdan kaçan herkes, en zor günlerinde bu topraklarda kendilerine korunaklı bir çatı, engin bir hoşgörü ortamı ve güvenli bir liman bulmuşlardır.

  Ülkemiz bugün de, bölgesel çatışma ve istikrarsızlıkların ortasında, hangi dine, inanca, etnik kökene ve mezhebe mensup olursa olsun, tüm vatandaşlarının geleceklerinden emin olarak, barış, huzur ve güven içinde yaşadığı bir yerdir. Bizler, nasıl tarih boyunca bir ve beraber yaşamışsak, gelecekte de ülkemizdeki farklılıkları bir zenginlik olarak görmeye; karşılıklı saygıyı esas alarak yarınlarımızı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

  Bu çerçevede, farklı mezhep, gelenek ve kiliselere mensup Hristiyan vatandaşlarımızın kendi inançları doğrultusunda kutladıkları Noel Yortularının, bu bilincin güçlenmesine, dayanışma ve hoşgörü ikliminin gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere tüm Hristiyan âleminin Noel Yortusunu bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

  DAVUTOĞLU'NDAN NOEL MESAJI

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de asırlar boyunca farklı inanç gruplarının özel günlerini ve bayramlarını beraberce kutladıklarını belirttiği Noel mesajında, "Hem Hristiyan vatandaşlarımızın, hem de Hristiyan âleminin Noel Yortusunu en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Noel Bayramı mesajı şu şekilde: "Bu topraklarda asırlar boyunca farklı inanç grupları özel günlerini ve bayramlarını beraberce kutlamışlar, coşku ve mutluluklarını paylaşmışlardır. Toplum hayatını güzelleştiren, insanlarımızı birbiriyle kaynaştıran bu geleneklerin bundan sonra da aynı coşkuyla yaşanması en büyük temennimizdir. Asırlar boyunca olduğu gibi bugün de bizler farklılıkları ülkemizin çok değerli zenginlikleri olarak görüyor ve bir arada dostça yaşamanın toplumsal hayatımıza kattığı renkliliği geçmişte olduğu gibi gelecekte de aynı güzellikte yaşamak istiyoruz. Barışın, dostluğun, kardeşliğin ve hoşgörünün yurdu olmuş bu topraklarda birçok medeniyetin izleri halen canlıdır. Tarihimize, kültürümüze, kimliğimize kendi rengini katan bütün inanç grupları gibi Hristiyan vatandaşlarımız da sosyal dokumuzun önemli bir parçasıdır. Bu duygularla hem Hristiyan vatandaşlarımızın, hem de Hristiyan âleminin Noel Yortusunu en içten dileklerimle kutluyorum."

  KILIÇDAROĞLU'NUN NOEL MESAJI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hristiyanların Noel'ini kutladı ve Hristiyan alemine huzur, barış ve mutluluklar diledi.

  Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle; "Dili, dini, inancı, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun insanlık ile dünyamız yeni bir yıla giriyor. İnsanlığımız, dünyamız gibi, bayramlarımız, yeni yıl kutlamalarımız ve Noel de ortak değerlerimizdendir. Yeni yılı, Noel’i bir çok medeniyete ve inanışa ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarında karşılayan Hristiyan yurttaşlarımız ile, şu veya bu nedenle ülkemizde bulunan Hristiyan konuklarımıza ve Noel’i dünyanın her hangi bir yerinde kutlayan Hristiyanlarla, Hristiyan alemine huzur, barış ve mutluluk diliyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı