İSTANBUL HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor, yakıyor

DHA
06.05.2017 - 19:35Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

DHA

Mehmet İlkay ÖZER - Hakime TORUN/İSTANBUL, (DHA)- CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bahariye Mevlevihanesi'nde düzenlenen 'Mukaddes Emanetler Işığında Sergi ve Konferansı'na katıldı. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgemizde yaşanan acılar, Müslümanlar olarak mukaddes emanetlerde sembolleştirdiğimiz, değerlerimize yeterince sahip çıkamadığımızın en büyük ispatıdır. Asırlar boyunca İslam'ın ve Müslümanların en nadide eserlerine ev sahipliği yapmış Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor, yakıyor. Bazen şunu söylüyorum, ah Suriye keşke seni tanımasaydım. Tanıdıktan sonra tabi bu çok daha ağırımıza gidiyor. Bütün o eserlerin yer ile yeksan olması bizi gerçekten yakıyor, yıkıyor" dedi. 

"DİĞER DİNLERE MENSUP İNSANLARIN DA EMANETLERİNİN BİR YERDE BEKÇİLİĞİNİ YAPIYORUZ" 
"Diğer dinlere mensup insanların da emanetlerinin bir yerde bekçiliğini yapıyoruz" diyen Erdoğan, "Mukaddes emanetlere olan saygımız, bunların korunması, muhafazası konusunda çok önemli sanat eserlerinin ortaya konuşmasına vesile olmuştur. Bu emanetlere kıyamete kadar, canımız pahasına sahip çıkmakta, onlara hürmeten yapılan eserleri devam ettirmekte kararlıyız" ifadesini kullandı. 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor, yakıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2017 tarihinde saat 19 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye ve Irak topraklarında yaşanan vahşet yüreğimizi parçalıyor, yakıyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2018, Cuma
 • İmsak
  06:49
 • Guneş
  08:18
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı