Dünya Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya'da

  Hürriyet Haber
  07.10.2015 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere özel uçak "TUR" ile Brüksel'den Japonya'nın başkenti Tokyo'ya geçti.

  Tokyo Haneda Havaalanı'na TSİ ile 09.30'da gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Japonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasuhide Nakayama, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç ve eşi Kumiko Meriç ile diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı daha sonra Tokyo'da kalacağı otele geçti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonyada
  Erdoğan, otele gelişinde böyle karşılandı.

  Japonya ziyaretinin ilk gününde, Tokyo Camii ve Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan’ın da eşlik etti. 

  Akşam namazını burada kılan ve namaza gelenlerle tokalaşıp bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinin ardından bir açıklama yaptı. İslam’ın çağrısının barış olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanlığın şu anda içinde bulunduğu, bu terörün egemen olduğu dönemlerde, İslam'ın bu barış çağrısı, tamamıyla savaşlardan uzak olan bir dünyanın kurulmasına yönelik çağrısı, inanıyorum ki her geçen gün artarak daha fazla kabul görecektir” dedi. 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonyada

  İslam’ın bu çağrısına gölge düşüren ve İslam adı altında ortada dolaşan malum terör örgütü veya örgütlerinin olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu terör örgütleri de ne yazık ki dinimize gölge düşürüyor. İşte başta DAEŞ gibi terör örgütleri… Bunlar İslam’a gölge düşürmektedir. Yaptıkları uygulamaların bizim dinimizde zerre kadar yeri yoktur” diye konuştu. 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonyada

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı dünyasının da İslam dinine gölge düşürmeye yönelik kampanyaları olduğuna dikkat çekerek, Batı'da yaygın olarak kullanılan ‘İslami terör’ tanımını örnek verdi ve “Temenni ediyorum ki bunları aşarak özellikle dünyada insanların insanları insan olduğu için sevdiği, vicdani noktada her türlü olumlu yaklaşımı gösterdiği bir dünyayı birlikte kurarız” değerlendirmesinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonyada

  Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Cumhurbaşkanı Erdoğan için yarın resmi karşılama töreni düzenleyecek.

  Japonya İmparator Akihito ile bir araya gelecek Erdoğan, Başbakan Abe ile görüşecek. Waseda Üniversitesi tarafından kendisine verilecek fahri doktora takdimi törenine katılacak olan Erdoğan, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından Japon işadamları için düzenlenen seminerde hitap edecek.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonyada
  Tokyo Camii'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir çocuğun elini öptü.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun da Tokyo'ya geldi.

  Etiketler:

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı