Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cezaevi arkadaşı Ak Parti'den aday adayı oldu

  İHA
  04.09.2015 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi'ndeki arkadaşı ve belediye başkanıyken İSFALT ve İSTAÇ Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunan Mehmet Rüştü Karabıyık, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevindeki arkadaşı Mehmet Rüştü Karabıyık, Van’dan milletvekili aday adayı oldu. Bugün 42 yaşında olan Karabıyık, Pınarhisar Cezaevi'nde yaşadıklarını unutamadığını söyledi. O günlerin hayatının en gurur verici dönemi olduğunu kaydeden Karabıyık, “Biz çocukluğumuzdan beri kendisine Reis diyorduk, şimdi hamdolsun Cumhurun Reisi. ‘Muhtar bile olamaz’ dendiği dönemde biz aile dostları, en yakınında olmanın gereğini yaptık. Delikanlı zamanlarımın en gurur verici hatırası Pınarhisar Cezaevi'nde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat yanında bulunarak hizmet etmek oldu” dedi.

  İSFALT ve İSTAÇ'TA GENEL MÜDÜRLÜK YAPTI

  Genç yaşta babasının da etkisiyle siyasetin içinde kendini bulan Karabıyık, 20’li yaşlarda cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediyede önemli görevler üstlendi. Van’ın Ertoşi Aşiretine mensup olan Karabıyık’ın babası Abdülalim Karabıyık da Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde bürokratları arasında yer aldı, İSFALT ve İSTAÇ Genel Müdürlüğü görevlerini yaptı.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı