GAZİANTEP HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’na Plaket

IHA
27.10.2015 - 14:57Son Güncelleme :

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TOBB GAZİANTEP KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU’NA PLAKET

IHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı önderliğinde 19 sivil toplum kuruluşu, çeşitli kamu kurumlarının destekleri ile hayata geçirilen ’erken yaşta evlilik, gelin etmeyin okula gönderin” projesi kapsamında, TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’na plaket verildi.
Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kadın Erkek fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK), sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerin ortaklığında yürütülen “erken yaşta evlilik, gelin etmeyin okula gönderin” projesinin tanıtımı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin başarılı çalışmaları ve projeye katkıları nedeniyle Kurul Başkanı Hülya Akkaya’ya plaket verildi. Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde tanıtılan proje kapsamında, erken yaşta zorla evlilikler konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, çocukların eğitime erişim ve eğitimde kalma süresini artırmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri tarafından bir çok okulda öğrenci ve velilere bilgi verilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’na Plaket hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’na Plaket haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı