« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başpehlivan Okulu'dan bakın ne istedi

654. Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde başpehlivan olan Orhan Okulu, final maçından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını söyledi.

Salim UZUN
SON GÜNCELLEME

654’üncü Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde finalde rakibi Osman Aynur’u yenerek başpehlivan olan Orhan Okulu, zaferden sonra ilk değerlendirmesini Hürriyet’e yaptı. Kazandığı zaferden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Okulu, müsabakadan sonra ilk tebrik telefonunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığını söyledi.

ÜÇ ÇOCUK İSTEĞİ
Sevincini Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da paylaştığını dile getiren Okulu, “Cumhurbaşkanımız beni cep telefonumdan aradı. O an çok heyecanlandım. Final müsabakasına 4 aylık kızım Zeynep’in uğuru ile çıktığımı söyleyince Cumhurbaşkanımız, ‘Tek çocuk olmaz. Senden en az 3 çocuk bekliyoruz’ temennisinde bulundu. Kendisi ayrıca 15 gün sonra beni makamına davet etti. Bu ilgiden dolayı da onur duydum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başpehlivan Okuludan bakın ne istedi ER MEYDANI KARIŞTIHEDEF ELMALI GÜREŞLERİ

Güreşlere hazırlanma sürecinde antrenörü Kemal Yılmaz’ın kendisine çok büyük katkı sağladığını vurgulayan Okulu, “Başta aileme, antrenörüme, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a ve beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Çok zorlu bir yarıştan alnımın akıyla çıktım. Şimdiki hedefim Elmalı güreşleri. Bu güreşlerde iki kez altın kemer kazandım. Eğer 3’üncü kez kemerin sahibi olursam bu kemerin ebedi sahibi olacağım” dedi.

"KEMER PAROLASI İLE ÇIKTIM"
Final müsabakasında karşılaştığı Serik Belediyesi güreşçisi Osman Aynur’a da teşekkür eden Okullu, şöyle dedi: “Son müsabaka gerçekten zorlu geçti. İki Antalyalı güreşçinin altın kemer için mücadele etmesi gerçekten mutluluk verici. Müsabakadan sonra kendisine geçmiş olsun dileklerimi ilettim. O da beni tebrik etti. Zaten Osman Aynur’la yakın arkadaşız. Ben zaten 2013 yılında 2’inci olmuştum. Bu yılki güreşlere de mutlak altın kemer parolası ile çıkmıştım. Allah bu mutluluğu nasip etti çok mutluyum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz