MUĞLA HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arda'nın çığlığını duydu

DHA
27.03.2016 - 17:06Son Güncelleme :
DHA

Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA) - MARMARİS'te kalbinde delikle dünyaya gelen 5 yaşındaki Arda Efe'nin yardım isteğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kayıtsız kalmadı.
Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle Arda'yı evinde ziyaret edip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hediye olarak gönderdiği uzaktan kumandalı oyuncak arabayı teslim edip, tedavisinin de Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaptırılıp, tüm masraflarınında karşılanacağını bildirdi.
Marmaris'in Beldibi Mahallesi'nde bir apartmanın bodrum katında, 1 oda, 1 salondan oluşan dairede oturan ana sınıfı öğrencisi Arda Efe'nin doğumundan 10 gün sonra kalbindeki delik fark edildi. Evlerde temizlik yapan 46 yaşındaki Yeter Soğanlılı ve bir su firmasında çalışan boşandığı eşi, 48 yaşındaki Bülent Efe, tüm olanaklarını oğullarını yaşatmak için seferber etti. Marmaris, Aydın ve İzmir'de birçok sağlık kuruluşunda kontrol edilen küçük Arda, 3 anjiyo ve 2 kalp ameliyatı geçirdi. Geçen hafta İzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan tetiklerde doktorlar, Arda Efe'nin kalp kapakçıklarının değişmesi için acil ameliyat olması gerektiğini bildirdi. Çocuğunun tedavisi sırasında işsiz kalan baba Bülent Efe ve evlere temizliğe giden anne Yeter Soğanlı, ellerindeki üç beş kuruşun da bitmesiyle maddi imkanları yetersiz olduğu için çocuklarının ameliyatını yaptıramadı. Arda ile anne ve babasının, ameliyatın yapılabilmesi için gerekli olduğu belirtilen 30 bin liranın sadece yarısını Sosyal Güvenlik Kurumu'nun karşıladığını söyleyip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım elini uzatmasını istemeleri, ulusal ve yerel basında haber olarak yer aldı.
Haberin yayımlanması ardından Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nden doktor ve yetkililerle, bugün saat 14.30 sıralarında aileyi evinde ziyaret etti. Baba Bülent Efe, Kaymakam Yüksel'e oğlu Arda'nın sağlığına kavuşması için 5 yıldan bu yana yaptıkları girişimleri anlattı. Anne ve babanın sorunlarını dinleyen Kaymakam Yüksel, Arda Efe'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletip, hediye olarak gönderdiği uzaktan kumandalı oyuncak arabayı teslim etti. Oyuncağı görünce büyük sevihç yaşayan küçük Arda, Kaymakam Yüksel'den Başbakan Erdoğan'a teşekkürünü iletmesini istedi.
AMELİYATI YAPTIRILIP, SAĞLIK MASRAFLARI KARŞILANACAK
Kaymakam Yüksel, ailenin yaşadığı sıkıntıları basın aracılığıyla öğrendiklerini belirterek, şöyle dedi:
"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, minik Arda'nın sesini duymuştur. Bizler aracığıyla anne ve babaya, içlerinin rahat olmasını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yanlarında olduğunu ve Arda'nın sağlığına kavuşması için ne gerekiyorsa yapılacağını bildirdi. İlk olarak Arda'nın sağlığına kavuşması için Ege Üniversitesi Hastanesi'nde doktoru ile görüşmeler yapılmıştır. Devletimizin imkanlarıyla ameliyat ettirerek sonraki aşamada tüm sağlık giderleri karşılanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ailenin yanındadır. Çocuğumuzun sağlığına kavuşmasının ardından ailenin maddi imkanlarının sağlanması için çalışmalarımız olacaktır."
Tek isteğinin çocuğunun sağlığına kavuşması olduğunu belirten Yeter Soğanlı, "Cumhurbaşkanımıza sesimizi duyduğu için çok teşekkür ederim. Onun desteğiyle bizlerin, gönderdiği oyuncak ile çocuğumun yüzü güldü. Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinden Allah razı olsun" dedi. Baba Bülent Efe de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan Arda'nın çığlığını duydu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhurbaşkanı Erdoğan Arda'nın çığlığını duydu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı