Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı devleti tıkıyor

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kültür Bakanı İstemihan Talay, dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in istifasını isteme konusunu gündeme getirdiğini belirterek, ``Cumhurbaşkanı devleti tıkamaktadır, yönetimin önünde bir engel haline gelmeye başlamıştır'' dedi.

  Bakan Talay, Sait Rüstem Atölyesi'nde gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine, ''Konuyu kamuoyuna yansıtma gibi bir görev üstlenmediğini'' söyledi. Bakanlar Kurulu'nun dünkü toplantısında, Cumhurbaşkanı Sezer'in istifasını isteme konusunu gündeme getirip getirmediğini soran bir gazeteciye Talay, ''Gündeme getirdim. Evet...'' karşılığını verdi.

  Talay, diyalogla çözülecek konularda, Cumhurbaşkanı'nın önüne gelen yasayı reddedebileceğini ya da Anayasa Mahkemesi'ne gönderebileceğini ifade etti. Talay, ''Ama kanun hükmünde kararnamelerde farklı bir durum vardır. Eğer üzerinde eksik olan, yanlış olan, kabul edilmeyen ayrıntılar varsa, bu, reddedilmek yerine görüşmeler yoluyla, yetkililerin karşılıklı diyalogu ile uygun hale getirilebilir'' diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı