"Sibel Arna" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sibel Arna" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sibel Arna

Cumartesi alternatifleri

Siz de benim gibi çocuğunuzu evin içinde zaptetmekte zorlanıyor ve bir an önce okulların açılması için dua mı ediyorsunuz?

Hemen size bir öneride bulunayım, Simon Salvadori yani dondurma sihirbazı bugün Kahve Dünyası’nın İstanbul Ulus mağazasında çocukları kendisine hayran bırakacak.

Deniz - kum - güneş tatilini bitirip İstanbul’a dönmek bize hiç iyi gelmedi. Dört duvar arasında Rüzgar’ı zaptetmek ne kadar zor tahmin bile edemezsiniz. Tazmanya canavarı gibi! Atlıyor, zıplıyor, tırmanıyor. Annemle birlikte okulların bir an önce açılması için dua ediyoruz. Bazı okullar ayın 10’unda, bazı okullar 17’sinde açılıyor. Bizimki 10’unda açılıyor diye seviniyoruz.   
Kuşlara yem atmaya gidiyoruz, deniz kenarında koşuyoruz, yakınlardaki hayvan çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Her gün yeni bir şeyler deneyimlemesini istiyoruz ama tabii ki bir yerlerde tıkanıyoruz. Sizin de benzer sıkıntılarınız varsa biri İstanbul biri İzmir olmak üzere iki önerim olacak.  

DONDURMA SİHİRBAZI

Simon Salvadori için ‘dondurma sihirbazı’ diyorlar. Gerçekten de dondurma onun ellerinde bir sanata dönüşüyor. İnteraktif oyunları ve yaratıcı dondurma süslemeleri ilgi çekiyor.  Salvadori 1-15 Eylül tarihleri arasında Kahve Dünyası mağazalarında çocuklarla buluşacak. İlk gösteri bugün Ulus şubesinde. Detaylı program için facebook.com/kahvedunyasitr adresinden faydalanabilirsiniz.

PEPEE İZMİR’DE

Bu yıl 81’incisi düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, 31 Ağustos – 9 Eylül’de Pepee’yi İzmirli hayranlarıyla bir araya getiriyor. Tansaş etkinlik alanına kurulan Pepee’nin Dünyası’nda Pepee çocuklarla çeşitli oyunlar oynayacak. 9 Eylül günü Pepee, ‘Çişimiz tuvalete, kakamız tuvalete, artık kimse yapmayacak altındaki beze’ gibi anlamlı şarkılarını küçük hayranları için söyleyecek.

X