Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cuma namazı protesto günü oldu

  Faruk ZABCI/ABBOTTABAD
  07 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 07 Mayıs 2011 - 10:24

  USAME bin Ladin’in öldürülmesi Endonezya’dan Keşmir’e, Pakistan’dan Türkiye’ye birçok ülkede protesto edildi, cuma namazından sonra gıyabında cenaze namazları kılındı.

  Türkiye’deki cenaze namazı Kayseri Hunat Camii’nde kılındı. Cenazede bir grup, bin Ladin’in “kalleşçe şehit edildiğini” ifadesi kullanıldı. Pakistan, Endonezya, Filipinler, Mısır ve Hindistan’ın Keşmir bölgesinde Cuma namazı çıkışı protesto gösterileri düzenlendi. Pakistan’ın bir çok kentinde Cemiyeti İslam örgütünün çağrısı üzerine halk sokaklara döküldü. Operasyonun düzenlendiği Abbottabad’da toplanan bin kişi, ‘Kahrolsun ABD’ sloganlarıyla yürüyüş düzenledi. Kalabalık polisin müdahalesiyle dağıldı. Bu arada Pakistan medyası,  bin Ladin’in evinin 2 hafta içinde yıkılacağını öne sürdü.

  Amerikalıların mutluluğu ızdıraba dönecek

  TERÖR örgütü El Kaide, liderleri Usame Bin Ladin’in Pakistan’da pazar gecesi Amerikan ordusunun düzenlediği operasyonla öldürüldüğünü ilk kez dün yaptıkları açıklamayla doğruladı. Örgüte ait cihat sitelerinde dün yer alan, “genel liderlik” imzalı açıklamada, “Mücahit Şeyh Usame Bin Ladin’in kanı yerde kalmayacak. Ladin’in ölümü ABD için lanet. Lanet Amerikalıları ve ajanlarını kovalayacak. Amerikalılara ve müttefiklerine saldırılar devam edecek. Allah’ın izniyle yakında Amerikalıların mutlulukları ızdıraba dönüşecek. Kanları gözyaşlarına karışacak” denildi. Örgüt ayrıca Ladin’in öldürülmeden bir hafta önce kaydedilen ses kaydını yayınlayacaklarını açıkladı.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı