ADANA HABERLERİ

Çulhaoğlu, kamp turizmi için çalışıyor

DHA
29.03.2016 - 12:40Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE Kamp ve Karavan Derneği (TKKD) Genel Başkanı, 21.Dönem Adana Milletvekili M.Metanet Çulhaoğlu ve Adana Şube Başkanı Azime Kocacık ile yönetim kurulu üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni (ÇGC) ziyaret etti. Kuruluş çalışmalarını geçtiğimiz günlerde tamamlayan derneğin yöneticileri görev bölümü yaptıktan sonra, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'le görüştü.
ADANA'DA KAMP YERİ YOK
Dernek Genel Başkanı Metanet Çulhaoğlu, Turizm Bakanlığı'nın 2023 mastır planına kamp ve karavan turizmini de aldığını, Türkiye'de altyapı tesislerinin yeterli seviyeye getirilmesi için çalışmalar yaptıkların söyledi. Adana'da kamp yeri olmadığını, bu eksikliğin en kısa sürede giderilmesi doğrultusunda yerel yönetimlerin gereken duyarlılığı göstermesini beklediklerini anlatan Çulhaoğlu, dernek olarak 'Belediyeler ve Girişimciler ile Elele Kampanyası' başlattıklarını vurguladı. Metanet Çulhaoğlu kampanya ile kamp yeri yapmak isteyen belediyeler ve girişimcilere kamp yeri projesi ve teknik konuda ücretsiz destek verdiklerini kaydetti.
BÜYÜKŞEHİR'DEN DESTEK BEKLENTİSİ
Çulhaoğlu, genel merkezi Brüksel'de olan 39 ülkeden 63 derneğin oluşturduğu Dünya Kamp ve Karavan Federasyonu'na da üye olduklarını açıkladı. Çulhaoğlu "Yurt dışındaki çalışmalarımızda Adana'da kaç kamp yeri olduğunu soranlara kamp yerimizin olmadığını söylemek bir Adanalı olarak bize zor geliyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü ve merkez ilçe belediye başkanlarımızın, Adana'da kamp ve karavan turizminin altyapı eksikliğinin giderilmesi kampanyamıza olumlu yaklaşacaklarına inanıyorum" diye konuştu.
40 KARAVAN GELİYOR
Derneğin Adana Şube Başkanı Azime Kocacık da önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında TKKD Genel Merkezi 3. Anadolu Rally'si toplantısı için 40 karavanla 80 kişinin kente geleceğini söyledi. Kocacık, Adana turizmine katkı sağlayacak ve her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan bu etkinliğin uluslararası bir hale getirilmesi için genel merkez bazında çalışma yaptıklarını, bu nedenle acil olarak kamp yeri eksikliğin giderilmesi gerektiğini vurguladı.
Dernek yönetiminden Başkan Yardımcısı Zerrin Köylü, Genel Sekreter Dt.Samuray Ülgen, muhasip üye Ali Kuşçu, üyeler Ahmet Özen, Yusuf Evren ve Cenk Kardeş'in de yer aldığı ziyarette konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise Adana'nın tanıtımına katkıda bulunacak her türlü projeyi desteklemeye hazır olduklarını ifade etti.

ADANA,(DHA)
EŞ(29.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çulhaoğlu, kamp turizmi için çalışıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çulhaoğlu, kamp turizmi için çalışıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı