« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çulcu’dan yaylım ateş

MHK Başkanı Mustafa Çulcu, camianın içinden çıkan bazı kişilerin Türk hakemliğini baltalamaya çalıştığını ileri sürerek, "Hasetinden çatlayan bazı isimler, bizlere sürekli saldırıyor" dedi.

Atilla TÜRKER / ANTALYA
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, Antalya Belek’te düzenlenen hakem seminerinin açılış konuşmasında çok sert ifadeler kullandı.

Görevde bulunduğu süre içerisinde büyük sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Çulcu, "Doğru dürüst uyku bile uyuyamaz oldum. Yüzümde sivilceler çıktı. Lig öncesi ortam gerildi. Bazı kişilerin kötü niyeti sonucu üzücü gelişmeler yaşandı. Hakemleri baltalamak, hırpalamak, hançerlemek isteyen bu isimler, hasetlerinden çatlıyorlar ve bizlere saldırıyorlar. Eğer yürekleri olsaydı, bu koltukta oturdukları günlerde bu konuşmaları yaparlardı. Yazıklar olsun" dedi.

Sarvan’ı mı kastetti?

Çulcu, Oğuz Sarvan’ı kastettiği öne sürülen konuşmasında ayrıca, "Yine dimdik ayaktayız. Daha düne kadar ’yüreği ile beyni arasında arıza var’ diyen kişiler, biz hakemlerin tutarlılığı ile gerekli cevabı alıyorlar. Adalet, doğruluk ve dürüstlük, herkese ve her kesime aynı şekilde uygulanıyor. Lider hakem kadrosu yaratıyoruz. Hakemlerimizin tamamına yakını üniversite mezunu ve hepsi de yabancı dil biliyor" diye konuştu.

Validen çarpıcı açıklama

Seminere konuşmacı olarak Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı.

Vali Yüksel, Türk futbolunun büyük bir yapısal değişiklik yaşadığını belirterek, "80’li yıllarda tombalacılar, uyuşturucu tacirleri ve mafya kılıkları kulüp yöneticileri, devlet erkanıyla yan yana oturup, maç izliyorlardı. Ama artık bu tablo değişti" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler