Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Çukurova’da toplu iş sözlemesi

  dha
  02 Nisan 2016 - 08:55Son Güncelleme : 02 Nisan 2016 - 08:59

  ADANA’nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi’nde çalışan Genel-İş Sendikası’na üye kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki yıllık sözleşmeye Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile Genel-İş Adana 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yaşar imza attı.

  Sözleşme imza töreni öncesinde konuşan Başkan Çetin, belediye işçilerinin en iyi şartlarda çalışması için ellerinden gelen özveriyi gösterdiklerini söyledi. Belediyenin borç yükü altında olmasına rağmen, çalışanların maaşlarını gününde ödeme noktasında hassas olduğunu belirten Başkan Çetin, "Bu sözleşmede, işçilerimizin hem maaşlarına zam yapıyoruz, hem de sosyal haklarında iyileştirmeye gidiyoruz. Burada siz sendika yöneticilerinin özverisi elbette önemli ama işçilerin sendikası olmasaydı da bu haklarını onlara teslim ederdim. Çalışanların alın terinin en iyi şartlarda ve gününde ödenmesi ve önceliklerim arasındadır" dedi.

  Genel-İş Sendikası Adana 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu da şöyle konuştu: "Sözleşme görüşmelerinde ve bugüne kadarki sürede, işçi dostu olduğunuzu her fırsatta gösterdiniz. İmzalayacağımız sözleşme oranları, Türkiye ortalamasının üzerinde. Hükümetin verdiği zam oranından daha iyi şartlarda bu sözleşmeyi imzalıyoruz. Bunun yanında sosyal haklar konusunda da çalışanlarımızın yüzünü güldürecek haklar tanıdınız. Bu konuda gösterdiğiniz ilgi ve işçi yanlısı tutumdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz."

  İmzalanan sözleşme 120 kadrolu işçiyi kapsıyor.

  Etiketler: Adana , Çukurova , Belediye
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı