Çukurova Haberleri

  "Kaliteli ve konforlu ulaşımda ulaşım esnafımız çözüm ortağımız"

  dha
  08.08.2018 - 14:09 | Son Güncelleme:

  ADANA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığınca düzenlenen ’Toplu Taşıma Şoförleri Eğitimi’ başladı

  Kentte ulaşım esnafının problemlerinin çözümü noktasında ’Birlikte Başarıyoruz’ ilkesine sadık kalarak Adana’da hem hemşerilerinin kaliteli ve konforlu ulaşımını sağlayan hem de ulaşım esnafının sorunlarının çözümü için hayata geçirdiği projelerle ulaşım esnafının yüzünü güldüren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ulaşım Daire Başkanlığınca düzenlenen Toplu Taşıma Şoförleri Eğitimine katılarak 7 iş günü boyunca sürecek olan ve kentte toplu taşıma hizmeti veren şoförlere Ücretsiz Seyahat Uygulaması, Trafik Mevzuatı, Denetim Mevzuatı, İletişim ve Davranış, Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü konularında verilecek olan eğitim programının açılışında eğitim programlarının Adana’ya hizmet noktasında ulaşıma katkı koyacak, ulaşım hizmetlerinin kalitesini arttıracağına olan inancını dile getirdi.

  HEDEFİMİZ ULAŞIMDA NİTELİĞİ ARTTIRMAK

  Konuşmasında Adana Büyükşehir Belediyesi olarak hedeflerinin ulaşımda niteliği arttırmak olduğunu ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, "Hemşerilerimizin ulaşım noktasında standardını yükseltmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bundan dolayı araç filomuzu gençleştiriyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana 143 aracımızı gençleştirdik, 66 hattımız vardı şuan 97 hattımız var. Ulaşım ağını kırsala kadar uzattık" dedi. Adana’da ulaşım esnafının sorunlarının çözümü noktasında ’Birlikte Başarıyoruz’ ilkesine sadık kalarak hareket ettiklerini, ulaşım esnafının ikna olmadığı hiç bir uygulamayı kentte hayata geçirmediklerini belirtti.

  MESLEKİ EĞİTİM VAZGEÇİLMEZİMİZDİR

  Sadece araç sayısını arttırmakla hizmetin kalitesini artmadığını aktaran Başkan Sözlü, "İnsan tarafımızın bize emrettiği zarif davranışı hemşerilerimizden esirgediğimizde onlara sunduğumuz maddi hizmetin bir önemi kalmaz. Bu noktada Yasaların ve mevzuatın gereği alınması gereken eğitimleri edinmiş olmanın yanı sıra, insan olmak, yapmış olduğumuz işteki başarı çıtasını yükseltmek, kendimizi her gün yenileyerek geliştirme noktasında emek sarf etmek bugün için vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Avrupada, gelişmiş ekonomilerde insanlar, genel eğitimlerinin yanı sıra, her üç ayda bir çeşitli eğitimlerle mesleki bilgilerini güncelliyor, veya yeni bilezikler ekliyorlar kollarına. Bazen Türkiyede mesleki eğitim tartışılırken Avrupa standartlarında insanlar iş başvurularında özgeçmişlerine çok sayıda sertifika, diploma ekliyor. Türkiyede de benzer gelişmenin ibareleri yaşanıyor. Önümüzdeki dönemde mesleki eğitimin Avrupadaki kadar önem kazanacağına inanıyorum" dedi. Konuşmanın devamında ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, son günlerde kent gündemini meşgul eden ulaşıma zam iddialarına yanıt vererek kartlı sisteme geçiş esnasında yaşanan ve problemselleştirilen bu durumun yakın zamanda çözüleceğini söyledi.  Altı ayda bir yapılan eğitim sonunda altı ay geçerli sürücü uygunluk belgesi verilecek.


  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı